Ip Man: A becsület útján

Ip Man: A becsület útján

Yip Man

A film 1935-ben játszódik, Kínában, Foshan városában, amely a harcművészeti iskoláiról híres. Ip Man (Donnie Yen), a város egy átlagos polgára, aki számára a család a legfontosabb. Az átlagtól annyiban tűnik ki, hogy történetesen ő a wing-chun harcművészet nagymestere. A város… Több

Rendező: Wilson Yip
Forgatókönyvíró: Edmond Wong, Chan Tai-Li
Ország: Hongkong, Kína
Premier: 2008.12.12.

2022.12.02 BDJN

Nagyon jó film.

Aki a harcművészeteket,az izgalmakat,és a jó történeteket szereti,az mindenféleképpen nézze meg! Fantasztikus film.Többször nézős karatefilm,mondanivalóval. Ajánlott kategória.

2015.04.25 Yosihiro

A fuilm önmagáért beszél. Jól sikerült átadni a harcművészet minden olyan elemét ami fontos. Szerintem jól sikerült. Érdemes megnézni ! Üdv Yosihiro

2018.09.12 Norbert93

A XXI. századi verekedős filmek gyöngyszeme. Jó a történet és a forgatókönyv, a történelmi háttér megjelenítése és a színészek is kiválóak. Hűen visszaadja a harcművészet lényét és filozófiáját. Röviden.

2016.06.12 D. Shaday

Annyira sosem rajongtam a harcművészeti filmekért, de az Ip Man tényleg lenyűgöző. Szól a kung fu-ról is, szépen bemutatja, mit is jelent valójában ez a harcművészet, de emellett rengeteg érdekes szereplővel, érzelem gazdag történettel tölti meg a cs... Több

Az Ip Man (2008) forgatókönyvét Edmond Wong írta, Raymond Pak-Ming Wong rendező fia.Szerző: Thibo84

A filmben szereplő japán katonák modern amerikai katonai szalagot viselnek.Szerző: Thibo84

Ip Man legidősebb fia, Ip Chun a film műszaki tanácsadója volt. Tanácsot adott a film történetéhez és a harcművészet koreográfiájához.Szerző: Thibo84

A harci jelenet gyakorlása közben véletlenül egy fejsze csapódott Donnie Yen bal szemének. Yennek masszőrje is volt, mert a sérülés miatt nem tudta felemelni a jobb vállát.Szerző: Thibo84