Egy csecsen fiút azzal vádolnak, hogy megölte nevelőapját, az esküdteknek ebben kell ítéletet hozniuk. Az esküdtek között van egy kétes hírű orvos, egy bizonytalan tv-producer, egy rasszista taxisofőr, egy harsány zenész, egy holokauszt-túlélő, egy temetkezési vállalkozó és még sokan… Több

Ország: Oroszország
Premier: 2007
Nikita Mikhalkov
Nikita Mikhalkov
Aleksey Gorbunov
Valentin Gaft
Sergey Garmash

2021.03.31 elekm90

Remek modern kori feldolgozás orosz aktuálpolitikai elemekkel. Csupa erős jelenet, egyébként remekül, bár néhol kicsit színpadiasan előadva (Makoveckij és Garmas zseniális). Újszerűségével képes azokat is meglepni, akik ismerik az eredetit.

2016.06.25 lakilúk

Hát, nagyon nagy fenntartásokkal vártam ezt a filmet, tudtam, hogy a 12 dühös ember szabályos koppintása, de igazából nem lett rossz. Érdekes adaptáció, ami tud újat mutatni ebben a dramaturgiában. Aki szerette az eredeti változatot, szerintem ezt is szeretni fogja.

2016.04.01 gennaddifix

Elképesztően izgalmas koncepció, mindig is imádtam az ilyet, de hihetetlenül jól van megírva az egész és végigvezetve az a minimális cselekmény, ami a filmben van. Egyáltalán nem unalmas, sőt szinte tapintható a feszültség, ami végig ki van tartva a filmben.

Testőr
Oz