12 év rabszolgaság

12 Years a Slave

2024.03.07 Fikatours_blogger

Más vélemény

Tudom, hogy egy Oscar-díjhoz nem árt, ha vontatott a film, és olyan érzékeny témát dolgoz fel, amit nem illik kritizálni. Csakhogy ez a történet egy mondatban elmesélhető. „Egy néger férfit elrabolnak az emberkereskedők, és tizenkét évig éli a rabszolgák keserű életét.” Mindez két és negyed órában? Könyörgöm... Annyi ilyen témájú filmet láttam életemben, hogy már meg sem rebbent a szempillám a verésektől és akasztásoktól. Bármennyire is remek alakításokat látunk benne, a dramaturgia olyan halvány, hogy egyszer sem sikerült megbőgetnie. Komolyan mondom, a Gyökerek sorozat több érzelmet váltott ki belőlem annak idején.

2017.07.18 Deku

Attól függetlenül, hogy másabb az ízlésem ez az film nagyszerű. A hangulatvétele ellenére szerintem fantasztikusan bemutatja azt a régi kort és annak minden nehézségeit.

2020.12.21 Crystaldeer

Zseniális alkotás, hűen bemutatja az 1800-as évek Amerikájának legnagyobb társadalmi nézeteltérését és a feketék rabszolgasorsát. Magával ragadó, elgondolkodtató. Szem nem marad szárazon.

2017.12.19 Artemisia

Elgondolkodtató,lírai hangvételű film. Anélkül érzékelteti a rabszolgaság intézményének kegyetlenségét és helytelenségét, hogy csöpögésbe vagy melodrámába fordulna. Solomon inspiráló ember, hiszen nem csak kibírta és túlélte a kálváriáját, hanem erős... Több

Egy soha el nem felejthető kor!

Rengeteg ilyen, és effajta mozit láttam már, de ez egy újabb gyöngyszem, amit nem érdemes kihagyni. Lássuk! Amit a színesbőrű brit rendező ( Steve McQueen ) elénk tár, az állítólag ténylegesen és valójában megtörtént: az 1840-es években egy szabadon ... Teljes kritika

2018.04.21 Berto49

Sokáig nem akartam megnézni ezt a filmet, aztán mégis rászántam magam, de nem bántam meg! Felháborító és ugyanakkor elgondolkoztató, hogy az emberiség történetében szinte csak ilyen szörnyű igazságtalanságok és bűnük fordultak/nak elő. A film a maga ... Több

2019.07.14 dailyfilmsan

Kemény történet a múltból. Megindítja az embert a történet. Nincs benne túl sok érzelgés és így nem megy az ember agyára. Szerintem elég komoly a színészek játéka mindenki lelkiismeretesen odatette magát és hát megvan az eredménye hiszen több oscar-t is magáénak tudhat a produkció.

2017.07.10 MP170506

Igen, néhol tényleg vontatott, lassú cselekményű film. De szerintem ennek ellenére is egy zseniális alkotás, ami nagyon megrázó és drámai.

2016.03.15 citizenfour99

Kétségkívül egy remek alkotás, ami megható, és sajnos megtörtént. Han Zimmer zenéitől bekell valljam néha a falra mászok. Solomon nagyszerű alakítás nyujtott, de azert a jo oreg Fassbender-t is megkell említeni, mert igen psichopata volt a filmben. K... Több

2015.05.05 hsanya182

Nekem az egyszernézős kategória, kicsit vontatott, néha az az érzésem volt, hogy sok perc telik el érték nélkül, lehetne rövidebb a film pl... De jólsikerült drámai alkotás, szívszorító történet a kitartásról, a küzdelemről és a reményről. Nagyon jól érzékelteti a rabszolgatartás mindkét oldalát.

2020.04.12 elekm90

Vannak erős jelenetek a filmben, de túlértékeltnek tartom, engem untatott, ráadásul olykor kissé hatásvadász is volt. Michael Fassbender és Lupita Nyong'o alakítása remek és technikailag a rendezéssel sincsa baj, de Steve McQueen-nek inkább a korábbi filmjei vonalára kellene visszatérnie.

2021.09.03 BoBamburg

Számomra kissé csalódás volt, valami sokkal erősebb, grandiózusabb filmre számítottam. Persze erős mondanivalója van, de valahogy nem tudta úgy átadni, hogy ne érezzem azt a felétől, hogy kezd unalmas lenni.

2016.10.12 Fahéjgolyó

Kitűnő dráma amely viszonylag eléggé pontosan bemutatja a film történésének idejében a fekete rabszolgák sanyarú sorsát.

2015.06.18 Dodi

Zseniális film. Magával ragadó, kegyetlen és nagyon szomorú történet. A színészek alakítása kiváló. Szívszorító dráma a küzdelemről és a reményről!