120 dobbanás percenként

120 dobbanás percenként

120 battements par minute
Nahuel Pérez Biscayart
Adele Haenel

120 dobbanás: ennyit ver átlagosan percenként a szív. A megtörtént eseményeket feldolgozó 120 dobbanás percenként a kilencvenes évek elején játszódik, amikor már évek óta szedte a HIV vírus és az AIDS az áldozatait. Aktivisták egy csoportja elhatározza, hogy felrázza a közvélemény közönyét a… Több

Rendező: Robin Campillo
Forgatókönyvíró: Robin Campillo, Philippe Mangeot
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2017.11.16.

2017.12.09 Deku

Eleinte vonakodtam aztán ez nem is változott meg a film végére sem. Borzasztó. Nem tetszett, hogy be kell valljam de ezt most nagyon benéztem, mivel amilyen jónak tűnt annyira lett rossz.

2017.11.19 tomvétsz

Nehezen tudtam eleinte mit kezdeni a filmmel, hiszen ezzel a témával én még igazán nem találkoztam a mozivásznon, ráadásul én a kilencvenes években nőttem fel, így annak hangulatát nem igazán ismerem, bár innen szemlélve nagyon nosztalgikus érzés fogott el. Egy biztos, hogy engem ez a betegség nagyon is elkezdett foglalkoztatni.

2017.11.10 jazzy

Erős, és társadalmilag fontos témát boncolgató film, bár nem biztos, hogy mindenkinek be fogja venni a gyomra, de én azt mondom, hogy érdemes áldozni rá, mert meghálálja a film.

2017.11.16 Alphik

Nem is annyira a film hangulata, mint inkább maga a téma fogott meg. Nekem egyszerűen még mindig kattog rajta az agyam. Szerintem nagyon ütős ebből a szempontból.

2017.11.17 bocerkaa

Gyakorlatilag egy tökéletes filmet láttam. Átütő erővel beszél a reményről és a szenvedésről, olyan nyelven szól az emberhez, ami mélyen meg tud érinteni, és sajnos ez manapság egyre ritkább élmény a mozikban.

A film összbevétele 125 189 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 750 forintot termelt.

A film költségvetése 5 millió dollár volt. Szerző: hp

A 120 dobbanás percenként világpremierje a 2017-es Cannes-i Filmfesztiválon volt. A bemutató után a The Orchard azonnal megvásárolta a film amerikai forgalmazásának jogait.Szerző: hp

A kritikusok igen pozitívan fogadták a drámát. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 96 százalékon áll (2017. május). Szerző: hp

A film négy kategóriában győzedelmeskedett a 2017-es Cannes-i Filmfesztiválon. Szerző: hp

Értékelés: 7.6/10
(2018. 03. 01.)
Esetenként nagyon erős vizuális látványt nyújt, ami a jó rendezés további bizonyítéka. Mindenkinek ajánlom, akit érdekelnek a szociális problémák, s azok lehetséges kezelési módjai. 76/100 Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 11. 17.)
Bár egy kritikában sokszor nem szerencsés lírai megfogalmazásokat alkalmazni, de ahogy a film címe is utal rá, halljuk, látjuk, érezzük, ahogy az a percenként 120 szívdobbanás egyszer csak abbamarad. Szívszorító. 85/100 Több

(2017. 12. 11.)
Mondhatni, a 120 dobbanás percenként annyira hűen és módszeresen szeretne emlékeit állítani az ACT UP küzdelmének, hogy filmként ezen kívül más funkciót nem is tölt be. 7/10 Több