A 13-as

A 13-as

Videók

Vince apja beteg, műtétre lenne szüksége, de az sokba kerül. A fiatalember villanyszerelőként dolgozik, ám ebből képtelen előteremteni a szükséges összeget. Egyik nap fültanúja lesz annak, amikor egy férfi arról beszél, hogyan lehet gyorsan vagyont keresni. Amikor a férfi kábítószer-túladagolásban meghal, Vince egy borítékot és egy mobiltelefont talál nála. Hirtelen ötlettől vezérelve elhatározza, hogy átveszi a halott szerepét. Hamarosan a szerencsejátékok világában találja magát. Nemsokára már az élete a tét.

Rendező: Géla Babluani
Forgatókönyvíró: Géla Babluani, Greg Pruss
Premier: 2010.03.01.

A 13-as  (2005)

2020.07.22 sptt

Nagyon jó szereposztás, de túl sok lehetőség nem volt a klasszisok csillogtatására ebben a filmben. Ugyanakkor végig fenntartja a feszültséget, és azt sem lehet mondani, hogy kiszámítható lenne. Nem tartozik a kiemelkedő filmek közé, de voltak ennél sokkal feleslegesebb másfél óráim is. 6/10

2016.04.25 Leoni

Elég beteg az orosz rulettezés világa, márpedig itt ebbe csöppenünk bele, ahol egy srácnak pénzre van szüksége, és beszáll a halálos menetbe, míg Jason Stathamet úgy láthatjuk, mint pénzsóvár testvért, aki a szerencsétlen bátyját beszéli rá a játékra. Inkább dráma, mint akciófilm.

2016.05.23 Edeske

Nagyon durva film, aminek megdöbbentő a vége. Kell egy idegzet a film végignézéséhez. Jól alakít a fiatal színész. Kemény, lelkileg hatásos film, de mégsem éreztem annyira profinak.