2046

A rendező előző filmje, a Szerelemre hangolva két házasember, Mr. Chow és Mrs. Chan keserédes, soha be nem teljesedő szerelmi románcát mesélte el. A történet folytatásában a 2046. számú hotelszobában Mr. Chow könyvet ír egy vonatról, amely a jövőbe, 2046-ba repíti utasait, ahol azok állítólag megtalálják elveszett emlékeiket. Hogy az utazás mennyire sikeres, senki nem tudja, mert még egyetlen ember sem tért vissza. Most azonban valaki visszatér. Ott járt 2046-ban, és úgy döntött, visszajön, hogy változtasson a múltján. (port.hu)

Rendező: Wong Kar-Wai
Forgatókönyvíró: Wong Kar-Wai
Ország: Németország, Franciaország, Hongkong, Kína, Olaszország
Premier (HU): 2005.04.14.

2018.08.27 hsanya182

Szerintem a lányok jobban fogják e filmet értékelni, elég elnyújtott romantikus művészfilm, férfi és nő kapcsolatáról. Először a férfi erőszakosan közeledik és mindaddig míg nem kapja meg a nőt, vágyik rá, majd miután a miss beadja a derekát és már n... Több

2015.08.16 doffy_joka

Nincs még egy ilyen film. Ez valami oltárian extra mega módon szuper ha szabad így fogalmazni és talán nem túlzás. Számomra legalábbis igazán maradandó élményt nyújtott. Máskor is elő fogom venni megnézésre :)

2017.07.01 rissa

A film jól mutatja be a szerelem témáját, annak ellenére, hogy nem lesz giccses, még az élénk színvilág ellenére sem. A színészi alakítások szerintem kiemelkedősek és emiatt mindenképp érdemes megnézni a filmet!

2015.08.30 issue

Nekem nagyon, nagyon tetszett az egésznek a hangulata a történet és a képi világa. Nagyon különleges és egyedi film, amit nagyon sajnálok, hogy eddig nem hallottam róla.

A film összbevétele 261 481 dollár volt (imdb.com).