21 gramm

21 Grams

Clea DuVall
Charlotte Gainsbourg
Naomi Watts

Van egy legenda, mely szerint az ember lelkének súlya 21 gramm. A film három ember sorsát mutatja be, akiknek egy véletlen, tragikus baleset során kereszteződnek útjaik. Közös történetük a szerelemről, a bosszúról és a megbocsátásról… Több

Premier (HU): 2004.05.20. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2021.03.28 elekm90

Remek filmdráma, mindössze annyi negatívumot tudok felhozni, hogy felépítésben eléggé hasonlít az Iñarritu-Arriaga páros előző filmjére (Korcs szerelmek). Tény, hogy sokat ugrál oda-vissza a cselekményben, de nagyot üt, mikor összeáll egy egésszé. A három színész pedig egyaránt fantasztikus munkát végzett.

Ezt érdemes volt megnézni, mert rendesen megdolgoztatta az agyat és a szemem is egyaránt. Amúgy is Benicio del Toro az egyik kedvenc színészem, hihetetlenül játszik itt is. Figyelmesen kell nézni, mert mint a puzzle, a kis darabok összeillesztéséből jön ki az egész.

2017.07.25 Deku

Kedvencem lett mert érdekes és eredeti a történet és megvalósítás is. Szerintem valami észbontóan jól összerakták és nem tudok belekötni semmilyen módon.

2016.12.08 Berto49

Idén már néztem Alejandro González Iñárritu-filmet (A visszatérő – nem végig! Biutiful, Korcs szerelmek), de ez sokkal jobban megérintett, mint az említettek. A mexikói születésű rendezőnek szinte védjegye az időrend teljes mértékű elhagyása, a puzzl... Több

2018.03.03 kevelin

Nagyon régen láttam, de a mai napig magával ragad a történet. Eredeti módon lett forgatva szuper színészekkel és színészi alakításokkal. Nehéz témát jár körül, kell hozzá egy lelkiállapot, de mindenkinek szívből ajánlom.

A film címe utalás a lélekre, ugyanis a 19. században úgy tartották, hogy a emberi test súlya a halál beálltának pillanatában 21 grammal csökken, ugyanis ennyit nyom a lélek. Szerző: Bogi87

A film több történetből tevődik össze, melyek között az egyetlen közös kapocs egy autóbaleset.Szerző: Bogi87

20 millió amerikai dollárból jött létre a film. Szerző: Bogi87

Alejandro González Iñárritu egy személyben rendezője és producere a filmnek.Szerző: Bogi87

Oz
1997