22 lövés

22 lövés

L'Immortel

Marseille. Maffia. Revans. Az elmúlt három évben már visszavonultan, békésen él a hírhedt gengszter, Charly Mattei (Jean Reno). Végleg feladta törvényen kívüli életét, mindene a családja, felesége és két gyermeke, nekik szenteli életét. Azonban egy hideg téli reggelen minden megváltozik. Szörnyű mészárlás vár rá, hagyják meghalni Marseille régi kikötőjének parkolóházában, 22 golyóval a testében. Esélye az életre nulla, de ő mégis kitart, túléli. Halhatatlan. És hogy ezután mi következik? És mindehhez mi köze régi gyerekkori barátjának? A filmet a marseille-i maffia világának egy 1977-es igaz története inspirálta.

Forgatókönyvíró: Richard Berry, Mathieu Delaporte
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2010.10.07.

2022.07.30 uniterra

Jól kiegyensúlyozott film. Természetesen ezrével láthatunk hasonló zsánerűt: hekus vagy bérgyilkos visszavonul, de megtalálják a régi sérelmek, aztán mint egy népmesében a bűnös elnyeri jutalmát, csak ott másképp hivják. Tök egyszerű, de lehet jól is... Több

2015.09.09 hsanya182

Ne várjatok tőle túl sokat, egyszer nézhető, átlagos, igényes, túlnyomórészt krimi hangvételű film, melyet néha egy-két akció megzavar! Elég sok illogikus rész található benne, ettől eltekintve még mondanivalója is akad a filmnek. "A kiontott vér soha nem szárad fel." Ha nincs más, egyszer megéri megnézni...

2018.12.12 harnas1207

Átlagos akciófilm ,de az elején, ahogy elbánnak Renoval, az nagyon tetszetős, csak ez a jelenet vett rá, hogy végignézzem. Egynek elmegy.

2017.08.03 batukán

Nem valami bonyolult sztori, sokszor láttam már hasonlót. Amitől több társaitól, az a főszereplő. Jean Renónak láthatóan ez egy könnyed szerepe. Egyszerre szánni való és kemény gyilkos.

2015.06.11 pindurcat

Lekötött a film, szórakoztatott. Megtalálta a középutat, nem mentek el sem a túlzott vérfürdő, sem a túlbonyolított történet irányába. Pörgős, néha brutális, gyors vágásokkal.

A film valós eseményeken alapul. Charly Mattei karakterét Jacky le Mat, Tony Zacchia karakterét pedig Tany Zampa ihlette. Mindketten a francia alvilág tagjai voltak. Szerző: mrarizona