Mapplethorpe: A fényművész

Mapplethorpe: A fényművész

Mapplethorpe: Look at the Pictures

A Mapplethorpe: Look at the Pictures egy egészestés dokumentumfilm a legendás, de botrányos fotós, Robert Mapplethorpe életéről és munkásságáról.

(hp)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2016.06.16.

2016.10.14 spidey

A film Mapplethorpe életét követi végig gyermekkorától a haláláig, amely 1989-ben következett be a hírhedt AIDS miatt. Rengeteg interjúval dolgoztak, megszólalnak a filmben rokonok, barátok, egykori modellek és szeretők. Emellett a művész polgárpukka... Több

2016.07.11 Thor

Nagyon jó kis dokumentumfilm, ami talán egy kicsit többet koncentrál a művész szexuális életére, mint kellene, de ezzel együtt, vagy talán éppen ezért annyira ütős a képi világa.

2016.07.06 bocerkaa

Ez a dokumentumfilm mélyre hatol Mapplethorpe életében. Nem szégyenlősködik, mindent feltálal. Világossá válik Robert nárcizmusa, szexuális bravadoja, és magánélete. Nézőként csak azt kívántam, hogy inkább több szálat fejtsenek fel, és kevesebb képet mutassanak a művész portfóliójából, abból igazán nincs hiány.

(2016. 07. 26.)
A fallosz tárgyiasulása
A már életében igencsak ellentmondásos megítélésű fotóművész története, a Mapplethorpe: Look at the Pictures nem egyszerűen egy ember portréja, hanem egy művészeti ág születésének pontos dokumentációja. Randy Barbato és Fenton Bailey filmje kötelező a fényképezés és Robert Mapplethorpe szerelmeseinek egyaránt. Több

(2016. 06. 29.)
Mapplethorpe: Look at the Pictures!
Robert Mapplethorpe életét filmnyelvi szempontból konzervatívan dolgozza fel Fenton Bailey és Randy Barbato, de annyira erős a tartalom, hogy nincs is szükség extrém vizuális vagy dramaturgiai megoldásokra. 70/100 Több