Mérges Buddha

Mérges Buddha

Der zornige Buddha

Orsós János egy roma származús buddhista tanár, akit sok mindenben inspiráltak az indiai érinthetetlenek. India egyébként is közel áll János szívéhez, hiszen mind a buddhizmus, mind pedig a romák innen származnak. János egy buddhista iskolát alapít Magyarország egy kisebb faluban, gyerekek… Több

Rendező: Stefan Ludwig
Forgatókönyvíró: Stefan Ludwig
Ország: Ausztria, Németország
Premier (HU): 2016.10.13.

2018.10.14 fijass

Igazán különleges film, nagyon evés ehhez fogható készül. Külön érdekes, hogy magyar koprodukcióval készült a film. Remélem nem fog teljesen elsiklani a szakma a Mérges Buddha felett, nem érdemelné meg.

2016.10.01 justynaw

Sokkal inkább dokumentumfilm, mint bármi más, de annak sem túl jó. Aranyosak az életképek és elgondolkodttóak a beszélgetések is, de mindez csak nagyon mérsékelten érdekes.

2018.10.06 LadyN

Eleven film, ami az életről szól. Szuper dolognak tartom, hogy vannak ilyen emberek. Gondoskodás nélkül nem lenne élet sem. Látnunk kell, hogy ezek a mélyszegénységbe élő roma családok is jobbat érdemelnek, és ha lehetőséget kapnak, akkor okosan élnek vele.

2016.09.29 gennaddifix

Értem én, hogy kellett már egy ilyen film, remek a témája, és a rendezés is megállja a helyét, de a kisebb szerepekben nyújtott alakítással elégedetlen vagyok.

2017.10.11 Nemecsek

Magyarországnak sajátos kapcsolata van a buddhizmussal, amit sok lelkes amatőrnek köszönhetünk. Remekül mutatja be a film, hogy milyenek is ezek a lelkes amatőrök, akik csupa szívvel lélekkel tevékenykednek.

A film 812 800 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 866 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2016. 10. 16.)
Hiába nincsenek tehát eget rengető szociográfiai meglátások a Mérges Buddha mögött, ez bőven megbocsátható annak fényében, ahogyan a kamera célkeresztjébe vett alakokat és élethelyzeteket közvetíti felénk. Egyáltalán nem dokumentumfilmes csúcsteljesítmény, mégis egy hatásvadászattól mentes, tartalmas és emberi élmény.... Több