36 − Harminchat

36 − Harminchat

36 Quai des Orfèvres

Két rendőr ígéretet kap a párizsi rendőrkapitánytól, hogy aki közülük kézre keríti a bandát, amelyik páncélkocsikat rabol ki, az megkapja a posztját. A zsaruk mindent megtesznek az előléptetésért, még ha törvényt is kell… Több

Rendező: Olivier Marchal
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2005.04.21.

2023.12.02 Ahoj poplacsek

Egy amatőrtől zseniális teljesítmény

Nagyon kellemesen meglepett ez a film, a franciák nem ebben a műfajban szoktak a legjobbak lenni. A rendező eredetileg rendőr, a történet pedig laza szálakkal megtörtént eseményekhez kapcsolódik. Műfaját tekintve akcióthriller, a vágások feszesek, a zene pedig erőteljessé és drámaivá teszi a jeleneteket. A rendezést véleményem szerint a 80-90-es évek műfajbéli amerikai klasszikusai nagyban inspirálták. Elvétve akadnak kisebb tökéletlenségek, de semmi olyan, amin fenn kellene akadni. Auteuil és Depardieu szokás szerint nagyszerűen játszik. Ja, Depardieu itt átmenetileg önmagához képest érthetetlenül vékony volt. Megtekintésre feltétlenül ajánlott film.

2017.05.05 mamiéstöti2

Daniel Auteuil az egyik kedvenc francia színészem, nagyrészben emiatt a film miatt. Az egyik kedvencem, és Depardieu is remekül játssza a negativ szerepet.

2016.08.06 babsy88

Megosztó film lehet. Intellektuális, hosszú, de érdekes. Én személy szerint teljesen beleéltem magam a főhős helyébe, így nagyon jó volt.

2015.09.01 Mr. Zero

Nem mondhatnám, hogy túl maradandó élményt adott eme alkotás. Sajnos nem mondhatom, hogy eldobtam magam, nem lett bűn rossz szóval azt se lehet ráakasztani, hogy ez vétek az emberiség ellen, de ha egy kellemes akarok nézni nem ez fog első alkalommal eszembe jutni.

2015.09.05 s0ltau77

Na ez már egész kis pöpec film lett. Ilyet eltudnék viselni máskor is az már egyszer biztos. A kerekterek kidolgozása a toppon volt véleményem szerint és a megjelenítés sem volt rossz. Röviden összefoglalva nekem tetszett.

Szent játékok
2018