39 lépcsőfok

39 lépcsőfok

The 39 Steps

A 39 lépcsőfok című film történetének főhőse a kanadai Richard Hannay (Robert Donat), aki Angliába tölti szabadságát. Megismerkedik egy nővel, akit később rejtélyes körülmények között meggyilkolnak. Úgy tűnik, egy kémtörténetbe csöppent, aminek köze van valamihez, amit úgy hívnak "a 39… Több

Forgatókönyvíró: Charles Bennett, Ian Hay
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1935.06.06.

2018.06.15 schvarz

Hitchcocktól megszokott hangulat és profizmus, ma is felülmúlhatatlan film. Ez sem okozott csalódást. Mai filmekkel is vetekszik ez az időtálló, klasszikus alkotás.

2017.11.20 Deku

Nemes egyszerűséggel ez maga lett a tökély és nem is volt kivetnivaló benne. Kiváló alkotás lett a maga nemében mindenképpen. Remekek voltak a színészek, a története is nagyon tetszett és éppen emiatt biztos szívvel ajánlom.

2016.09.16 sipiarpi

A mester korai munkájával van dolgunk. Az alapszituáció: Ismeretlen hölgy segítséget kér és a gáláns lovag megmenti amivel jókora zűrbe keveredik. A különböző kalandokon át eljut a főhősünk a fő gonoszhoz, majd a megoldáshoz. Mai szemmel meglepő, hog... Több

2016.01.25 juhasz-david93

A nagy Hitch legjobbja az angliai évekből - a Londoni randevú mellett. Rövid, tömör, pörgős, és persze odaszegez a székekhez, mint azt megszokhattuk a mestertől.

2016.07.06 Pock

Nem ez Hitchcocktól a legjobb film, de elmondható, hogy a mai thrillerekhez képest nagyságrendekkel egyedibb és izgalmasabb, profibb alkotás. Magával ragadó, izgalmas történet és atmoszféra van jelen végig a filmben.

Kautzky Armand kölcsönözte magyar hangját Robert Donat-nak.Szerző: Bogi87

Alfred Hitchcock visszatérő kulcsmotívuma (tévedésből, el nem követett bűnért felelősségre vont ártatlan ember alakja) a 39 lépcsőfokban jelent meg először.Szerző: Bogi87

A film igazi áttörésnek számított a brit filmiparban. Szerző: Bogi87

A teljes filmet az Egyesült Királyságban vették fel, összesen 5 helyszínen. Szerző: Bogi87

A világpremier 1935. június 6-án volt az Egyesült Királyságban, Londonban.Szerző: Bogi87