A 13. harcos

A 13. harcos

The 13th Warrior
Antonio Banderas

Ahmed Ibn Fadlant (Antonio Banderas), az udvaroncot Bagdadból a messzi északra küldik egy mondva csinált megbízatással. A kiküldetés valódi oka, hogy Ahmed a rossz lányba szeretett bele. Kr. u. 922-ben egy ilyen megbízás jó eséllyel a soha viszont nem látást jelentette. Ahmed északon hamar… Több

Forgatókönyvíró: William Wisher Jr., Warren Lewis
Premier (HU): 1999.10.28.

2020.06.28 Ann Arch

Egyébként történelmi alapokkal bíró, kiválóan megszerkesztett fim, egészen zseniális zenével. Banderas ellenére imádom. Ebben kib*szott jó. méltánytalanul lepontozott és elfeledett film.

2020.01.29 BoBamburg

Általános iskolás koromban rengetegszer láttam és mindig nagyon élveztem. Aztán eltelt vagy 15 év, viszont azóta se láttam. Nemrég viszont belebotlottam a könyvesboltban a film alapjául szolgáló regénybe, amit azonnal meg is vettem ( Itt megjegyezném... Több

2016.08.28 Thibo84

Jó a történet, kidolgozottak a karakterek, látványosak a csaták. Összességében egy nagyon jó film.

Könnyed, és tartalmas mozi, Banderas itt igazán hozzá a rábízott szerepet! Igaz, nem biztos, hogy teljesen korhű, de kit érdekel, mikor laza, szórakoztató, néhol humorral megspékelt filmet tálalnak elénk, fűszerezve romantikával,bajtársiassággal,árulással... Jó megnézni, és kikapcsolódni.....ajánlott kategória.

2019.04.13 Norbert93

Olvastam a könyvet, ill. olvastam a történelmi hátteret is. Elmarad az alapoktól, ami valószínűleg meg is válaszolta a lehúzó kritikákat, de önálló alkotásként egy igazán jó film tárul elénk.

61 ember veszti életét a filmben.Szerző: Norbi

A történelmi Ahmed Ibn Fadlan 921. június 21-én indult el Bagdadból a Volgai Bolgárországba az Almis elteber bolgár uralkodó udvarába, mint az abbászida kalifa, al-Muktadir követének írnoka. Útjuk soán találkoztak a Türk törzsekkel és a Volga Vikingekkel. 923-ban Ahmed visszatért Bagdadba, ezután nincs feljegyzés róla.Szerző: ps

Omar Sharif annyira elégedetlen volt a filmmel, hogy évekig nem vállalt szerepet.Szerző: ps

A film nem hozott sok pénzt a készítőknek, mindössze 32 millió dolláros bevételre tett szert az USA-ban, és kevesebb mint 62 millióra világszerte.Szerző: ps

Értékelés: 7.7/10
(2021. 02. 18.)
Egyáltalán nem egy középszerű, egyszernézős alkotás, hanem egy szórakoztató, mozgalmas és értékes film A 13. harcos, ami sokkal több figyelmet és megbecsülést érdemelne. Több