A bájkeverő

A bájkeverő

Bedazzled
Brendan Fraser
Elizabeth Hurley

Elliot Richards (Brendan Fraser) vágyainak tárgya kolléganője, Alison (Frances O'Connor). Fohászkodását meghallja a Sátán (Elizabeth Hurley), aki egyezséget kínál Elliotnak. Csupán a lelkét kéri, cserébe pedig teljesíti hét kívánságát. A férfi elégedetlen életével, szinte gondolkodás… Több

Rendező: Harold Ramis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2000.12.14.

Bájkeverő  (1967)

2023.11.30 Ари Шандор

Alulértékelt film

Sokan lehúzzák, nekem ennek ellenére toplistás vígjáték. Elizabeth Hurley csoda szép, Brendan Fraser nagyon jól hozza a figuráját, pedig amúgy nem egy elsővonalbeli színész. Szerintem az egész film jól van összerakva, nagyon kellemes délutáni szórakoztató film. Sokszor nézhető, mint a Nincs kettő négy nélkül. :-)

Egy aranyos film jópofa kalandokkal és jó kis sztorival. A lényeg, ami egyfajta üzenet is embertársainknak: nem biztos, hogy mindig változtatni kell, ha valami nem működik. Talán meg kellene javítani. Elizabeth Hurley meg egy bitang jó nő, már csak miatta is érdemes megnézni a filmet.

2016.02.18 indingo

Hihetetlen, hogy már több mint 15 éves a film. Nagyon jó ötlet, kiváló megvalósítással. Fraser maszkjai nagyon jók, vörösként nagyon ronda. Az ördög mindig teljesíti ugyan a kéréseket, de picit elvesz, gondolva itt a kosárlabdázóra.

2020.02.11 dailyfilmsan

Nagyon szeretem ezt a filmet, persze sokszor csak Brendan Fraser briliáns átalakulásai miatt mintsem a történet egésze miatt. A maszkosok a jelmezesek de még az írók is erősen közre játszottak a film sikeréért. Még ma is megállja a helyét sok már víg... Több

2017.06.06 Szilonka

Remek vígjáték, pedig már ezer éves. Igazi mese film, nagyon ütős és megunhatatlan poénokkal. A végén kiderül, legjobb minden úgy, ahogy van.

Ez a második alkalom, amikor David Newman zeneszerző és Harold Ramis rendező együtt dolgozott.Szerző: dailyfilmsan

Brendan Fraser már megkezdte a Múmia második részének forgatását a Bájkeverő befejezése előtt. A színész nagyon elfoglalt volt, és csak meghatározott napokon ért rá. Emiatt Harold Ramis rendezőnek és legénységének Angliába kellett utaznia, és ott felvenni néhány jelenetet.Szerző: dailyfilmsan

A fekete sportautó, amelyet Elizabeth Hurley vezet a film elején, egy Lamborghini Diablo.Szerző: dailyfilmsan

A producer, Trevor Albert elmondása szerint Elizabeth Hurley a filmben saját iskoláslány jelmezét viselte.Szerző: dailyfilmsan