A bárányok hallgatnak

Deku

Anthony Heald
Ted Levine
Anthony Hopkins

Clarice Starling (Jodie Foster) FBI-os karriejébe egy nagy kihívás érkezik, Dr. Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) közelébe kell férkőznie, hogy rávegye segítsen megoldani egy ügyet, melyben Dr. Lecter módszereit utánozva "Buffalo Bill" gyilkol. A fiatal levadászott nőket megnyúzza, hogy ruhát… Több

Forgatókönyvíró: Ted Tally
Premier (HU): 1992.03.27. | HBO Max (2023.12.11.)
Több

2024.03.04 Jocpappa

10/10

Anélkül is mindenki tudja, hogy kiváló film, hogy ezt leírnám, de akkor is kikívánkozik belőlem, hogy elmondjam, mennyire az. Hátborzongatóan jó. Meghaladja a korát, minden tökéletesen a helyén van a forgatókönyvtől a színészeken át a hangokig, vágásokig. Eszméletlen. Amin csodálkozom, hogy annyira tudtam izgulni rajta 28 éves horrorfanként is, mintha először néznék ilyesmit. Hannibal karaktere vérfagyasztó, megviseli a lelket minden jelenet, amiben feltűnik. Szinte elhalványul mellette a bőrből ruhákat készítő gyilkos, pedig vele sem haverkodnék kimondottan. A pszicho-thrillerek alfája ez a film.

2017.07.07 Deku

Anthony Hopkins eszméletlenül hitelesen játszotta a szerepét amitől teljesen libabőrös lettem. Nem is tudok mást mondani, mint, hogy eszméletlen minden téren csak dicsérni tudom mivel elvarázsolt.

Demme egy jó rendező. (Philadelphia,A mandzsúriai jelölt) Fantasztikus thriller Hopkins, és Foster főszereplésével. Lenyűgöz, borzongat, és végig izgalomban tart. Hannibal Lechter egy emblematikus figura lett! Erősen ajánlott kategória.

2019.07.07 Kóborló

Minden idők egyik legjobb thrillere

Aránylag későn találkoztam első alkalommal ezzel a filmmel, nem úgy mint a Thomas Harris által készített regénnyel, amit még jóval a film előtt olvastam, és már az teljes mértékben lenyűgözött. Emlékszem, amikor először láttam, akkor is csak egy dolg... Teljes kritika

2022.10.14 JRD

1991 egyik nagy berobbanása volt ez a film. Előtte is születtek sokkoló filmek, de ez volt az, ahol átléptek egy bizonyos határt. Még mai ingerküszöbbel is megpöcköli az ember lelkét, noha ebben a filmben nem árad a vér, nem hullanak testrészek és ne... Több

A filmnek létezik egy vágatlan rendezői változata is, ami közel 25 perccel hosszabb az ismert filmnél. A legismertebb verzió 114 perces, de létezik egy 119 perces is.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Jonatham Demme, miután elolvasta Thomas Harris regényét, mindenképp meg akarta filmesíteni.Szerző: Kóborló

A filmet eredetileg már 1990 októberében kiadhatták volna, viszont a forgalmazó stúdió, az Orion Pictures szándékosan késleltette 1991-re egy másik Oscar-díj várományos filmje, a Farkasokkal táncoló miatt.Szerző: Kóborló

Rengeteg színészt jelöltek Dr. Hannibal Lecter szerepére, többek közt: Dustin Hoffman, Christopher Lloyd, Patrick Stewart, John Hurt, Jeremy Irons, Robert De Niro.Szerző: Kóborló