A barlang

A barlang

The Descent
Harper

Hat barátnő, hogy társukat felvidítsák egy tragikus baleset után, amelyben elvesztette családját, vakációra indul a hegyekbe. A kalandtúra során egy barlangban ragadnak, amiről kiderül, hogy rajta sincs a térképen, így csak magukra számíthatnak. A föld alatt ráadásul valami… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2006.02.23.

A barlang 2.  (2009)

2023.08.26 Ergit

Dermesztően jó film!!! Ha nem ismered, nézd meg, de nappal!!!

2020.08.25 Harper

Barlangi rém-emberek horrorja

A Descent egy nagyon izgalmas történet, mely bármilyen hihetetlennek is tűnik, de rendelkezik némi valóságszerűséggel az emberi evolúció adott szakaszában ugyanis létezett az úgynevezett barlangi ember. Ez a mai embertől annyira eltérő, hófehér bőrű, teljesen vak, ellenben kifinomult hallású, sötétben is jól tájékozódó, vadállati ösztönökkel bíró gyilkos "faj" - mely az amerikai Appalache-hegység mélyében él - a Barlang című 2005 -ös horrorfilmben egy barlangászkodó csapatra támad. A hátborzongató külsejű humanoidok a túrázók életére törnek. Neil Marshall jó érzékkel nyúlt a témához, a lánycsapat tagjait bemutatja és haláluk illetve a túlélők harca is izgalmas. Jó a script, köröm-lerágós a cselekmény és még csattanót is kapunk. A színészek közül kiemelendő Natalie Jackson Mendoza alakítása, aki Juno szerepében keményen szembeszáll a lényekkel és társait is segíti, amíg tudja. A Descentből készült egy második rész is 2009-ben, a sztorit folytatva, hasonlóan izgalmas kivitelben. Értékelésem: 75%. Legfőképp horror-rajongóknak ajánlom.

2016.05.27 Bogi87

Izgalmas, pörgős film, jó befejezéssel.

Na igen,végülis benne volt minden ami egy jó sztorihoz kell....szerelem,csalárdság,árulás,és egy jó adag félelem... Újszerű,hogy egy barlangban kell megharcolni az életünkért,hiszen ez nem az ő terepük,hanem a barlanglakó lényeké. Jó kis snittek voltak benne,és igen féltem is ,mert beleéltem magam. Nézhető kategória.

2022.07.20 Kóborló

A barlang mélyén

Mikor a The Descent (A barlang) című filmet bemutatták, pozitív és dicsőítő kritikák tömkelegével emlegették szinte minden fórumon Neil Marshall rendező, soron következő munkáját és azt kell hogy írjam, részben teljesen jogosan. Amikor megjelent ideh... Teljes kritika

A forgatást 2004. december 4-én kezdték meg, és 2005. február 5-re fejezték be.Szerző: Kóborló

Az amerikai mozikban bemutatott változatának a befejezése lényegesen eltér az angliai változatához képest.Szerző: Kóborló

A filmbéli Samet alakító MyAnna Buring színésznőnek ez volt az első egész esté filmje. Korábban csupán tévésorozatok epizódjában tűnt fel.Szerző: Kóborló

A film rendezője eleinte nem akarta elvállalni a rendezést, ugyanis az első egész estés filmje, a 2002-es Démoni harcosok is horror volt, és nem szerette volna, ha beskatulyázzák őt ebbe a műfajba.Szerző: Kóborló