A barlang 2.

A barlang 2.

The Descent: Part 2

A félelem mélyen gyökerezik. A bosszúvágy még mélyebben. Sarah (Shauna Macdonald) az egyetlen túlélője a sötét és vérfagyasztó barlangi túrának. A fizikailag és lelkileg teljesen összetört lány egy kórházban tér magához, sehogy sem tudja túltenni magát a borzalmas megpróbáltatásokon. Vainess seriffet (Gavan O'Herlihy), az ügy körzeti megbízottját nem hagyja nyugodni a mélységben rejtett talány. A kegyetlen titkot felszínre hozni kívánó rendőr visszakényszeríti Saraht a félelmetes helyszínre, ahol a labilis lelkiállapotban lévő lánynak újra szembe kell szállnia élete legszörnyűbb élményével.

Rendező: Jon Harris
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2009.08.24.

A barlang  (2005)

2023.06.22 Jerico

Folytatódik a rettegés a barlangban

Nagyon jó folytatás, tökéletesen méltó az eredeti részhez. Jon Harris újra „beletrafál”, megint a frászt hozza ránk. Sőt, a rettegés még fokozódik is, hiszen ezúttal profi barlangászokért is izgulhatunk, plusz a két nagy rivális főhősnő is szembeszáll egymással. A Descent 1 és 2 is top horrorfilm nálam, mert fantáziával és kellő realizmussal váltanak ki rettegést a nézőkből, és hihetőek a helyzetek is, nem beszélve a trogloditákról (barlanglakókról), amelyek valóban rémisztők. Miért ne fordulhatna elő, hogy a világ egyik legnagyobb földalatti barlangrendszerében létezzen egy gyilkos humanoid faj? A Descent mindenesetre felveti ezt a kérdést és rögtön választ is ad rá. Bizony létezhet, és jobb, ha nem mégy le hozzájuk. A filmbéli karakterek viszont lemennek és szörnyű „kalandokba” keverednek. A véres jelenetek is nagyon jók, szinte ott vagyunk mi is a bajbajutottakkal. Tapintható a félelem és a rettegés. Mi kell még egy jó horrorhoz? Nálam a Descent 1 eléri a 85%-ot, a második rész pedig a 90%-ot is.

2022.07.22 Kóborló

Siker után bukás

Rengeteg olyan folytatás "büszkélkedhet" azzal a fajta jelzővel, amit legtöbbször csak úgy szoktunk emlegetni: na ezt kár volt folytatni. Magam is így vagyok ezzel a filmmel. Persze megértem a stúdiókat abból a szempontból, hogy ha készítenek egy fil... Teljes kritika

Na ezt már nem kellett volna. Mondanivaló és tartalom nélküli folytatás, amit már rengetegszer átéltem, és most sem jött be. Unalmas, klisés, vontatott. Nem ajánlott.

2021.09.06 Laca//Ho/rr/oR//

Sajnos csak a bőrlehúzásra jutott a fényesebb barlangban

Tény, hogy az első siker után megpróbáltak lehúzni erről még egy kis bőrt, ez mindenhol így van. Alapötletnek jó volt, hogy megpróbálnak egy hasonló folytatást ugyanazokkal a színészekkel, de itt már ez nem segített. Nem mondom, hogy nézhetetlen, de nagyon sok dolgot nem értettem benne. Kezdjük azzal, hogy szerencsétlen Sarah Carter éppen csak túlélte a barlangot és annak lakóit, máris visszaviszik a tett színhelyére, hogy kiderítsék, mi is történt. Ennek semmi logikája nincsen szerintem, és jobb megoldást is ki lehetett volna találni a cselekmény kibontakozása érdekében. Az viszont jó megoldás volt, hogy legyen a csapatban egy laikus is, aki mesének tartja az egészet, mégpedig Vaines Sheriff. Jól illet a filmbe, hogy megtartsa az egyensúlyt, még ha a jelleme igazán irritáló volt is. Sok mondanivalója nem volt ennek a résznek, itt csak a gyilkolásra ment Jon Harris, aki elfoglalta a rendezői széket, de az első rész megalkotójától, Neil Marshalltól el tudnék képzelni egy befejező 3. részt.

2020.08.09 Róbert Molnár

Na ezért a folytatásért kár volt. Bár az alapötlet jó kiinduló volt, viszont a megvalósítás. Nem szeretnék spoilerezni, ezért nem fejtem ki részletesen, mik voltak számomra benne a logikai érthetetlenségek, mindazonáltal ezt a "húzzunk le még egy bőr... Több

A filmbéli Cath szerepében látható Anna Skellern színésznőnek, ez volt az első egész estés filmje.Szerző: Kóborló

Jon Harris-nek ez a film volt az első rendezése.Szerző: Kóborló

Mivel az első rész rendezője, Neil Marshall nem vállalta el a folytatás rendezését, így az első rész vágójára, Jon Harris került a rendezői székbe.Szerző: Kóborló

A film nagyon kevéssel az első rész története után folytatódik. Szerző: dulkap

30 darab barlangot építettek fel a film kedvéért.Szerző: dulkap