Codename: Nina

Codename: Nina

Point of No Return

Maggie gyilkosságért került börtönbe és már a siralomházban ül, amikor kap még egy utolsó esélyt. Megmenekül a kivégzéstől, ha megtanul parancsra ölni. Egy titkos szervezet kaparintja meg a lány életét és képzi ki új feladatára Maggie-t. A lány egyik mentora Bob, a szervezet jeles alakja, a másik pedig az előkelő és elegáns Amanda, aki mindarra a rafinériára tanítja meg hősnőnket, amelyre ahhoz van szüksége, hogy elcsavarja előkelő áldozatai fejét. Maggie lelkileg és fizikailag készen áll az első bevetésre, bár semmit sem szeretne jobban, mint végre normális életet élni, a barátjával, J.P.-vel, a fényképésszel. Azonban olyan jövő vár rá, amelyben a szeretet, a szerelem a brutalitás és a vad erőszak egymás mellett van jelen.

Rendező: John Badham
Premier (HU): 1993.12.10.

Nikita  (1990)

2022.07.18 Gauss

A bérgyilkosnő

Ez azért egy tisztességesen megcsinált film, olyan "jó iparos munka". Én először láttam ezt a verziót, csak évekkel utána az igazit, a Nikitát (amit 1990-ben csináltak). Hát, az azért más. Nyersebb, olyan franciás, igazibb, jobb. :) Innen nézve feleslegesnek tűnik ez a film. Ez, mondjuk úgy, hogy amerikai stílusú, látványosabb, többeknek emészthető. Mivel én ezt a verziót láttam sokszor, és főképp először, nekem ez a film is kedves. Fonda kisasszony kitett magáért, nagyon jól alakított. Bár feleslegesnek és sokszor unszimpatikusnak tartom az ilyen remake-eket, mert valakik nem tudják megemészteni, hogy mások is tudnak jó filmeket csinálni (a franciák meg nagyon is tudnak). Ettől elvonatkoztatva, azért ez egy jó kis film, simán megállja a helyét még ma is. (Amúgy a magyar címe: A bérgyilkosnő.)

2015.05.13 rbernadett

Mostani szemmel már nem olyan nagy szám ez a film, de régen tudom, hogy nagyon szerettem. Gyerek szemmel jobban tetszett, mint az eredeti Nikita és emlékszem a végén a zene is nagyon bejött.

2020.07.14 sptt

Nyilván sok rosszat el lehet mondani erről a filmről, különös tekintettel az eredeti verzióhoz képest látható hátrányokról, ugyanakkor mégis azt mondom, hogy ez nem egy rossz film. Elvonatkoztatva attól, hogy remake, kiváló színészek, akciójelenetek,... Több

A film Magyarországon A bérgyilkosnő címmel futott a mozikban.Szerző: rbernadett

A film trailerének zenéje egy az egyben az eredeti filmből, a Nikitából való. Szerző: rbernadett

Halle Berry szerette volna eljátszani Maggie Hayward karakterét, azonban a rendező nem érezte őt alkalmasnak a szerepre. Szerző: rbernadett

Luc Bessont szerették volna a rendezői székbe, azonban ő visszautasította, hogy remake-et készítsen a nagysikerű francia eredetijéből, a Nikitából. Szerző: rbernadett