Játssz egy Samsung Galaxy-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Tartalom

Ripley hadnagy 57 év után kel fel a hibernálásból. Hazatérve tudja meg, hogy az eltelt idő alatt egy emberi kolóniát telepítettek arra a bolygóra, ahol korábban megtámadták őket. Amikor elvesztik a kapcsolatot a telepesekkel, Ripley-é és csapatáé a feladat, hogy leszámoljanak az idegenekkel.
(SódóGA)

2015. 02. 09. 14:53

Amíg az első rész inkább a csendes félelemre és horrorra épített, a folytatás sokkal akciódúsabb, izgalmasabb, de ez a javára válik. Cameron a T2-vel és az Alienssel is bizonyítja, hogy zseniálisan képes filmtörténeti jelentőségű folytatásokat készíteni. A bolygó neve: Halál csontig hatolóan briliáns mestermű, amit nem lehet elégszer megnézni.

2017. 04. 10. 12:44

Sajnos jó pár idegesítő karakter került be, ami nálam eléggé letudja rontani a filmélményt. Arról nem is beszélve, hogy a nagy részéből alig lehet valamit látni, hiába nézi az ember már HD minőségben. De nem rossz film, csak nem ad semmi extrát az első részhez képest. (A speciális verzió plusz jelenetei meg inkább csak elnyújtják a játékidőt, mint kiegészítené az eredeti vágást.)

2016. 06. 06. 14:16

Az egyik adó négy hétvégén keresztül adja az Alien- sorozatot, legutóbb épp a második részt sikerült ennek köszönhetően megnéznem. Sok helyen olvastam, hogy legalább olyan jó, sőt jobb, mint az első Alien film. Én is hasonló véleménnyel vagyok, hiszen amellett hogy látványosabb, akciódúsabb volt elődjénél, a történetet sem hanyagolták el a készítők. Karakterfejldőés van benne, valamint az utolsó 15-20 perc, a Királynő és Ripley harca az egyik legemlékezetesebb filmes összecsapások közé tartozik.

Jenette Goldstein
Mark Rolston
Lance Henriksen
Lance Henriksen
William Hope
Paul Reiser
Sigourney Weaver

A Metacritic oldalán 87/100 pontot kapott 9 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-os értékelést kapott 62 kritika alapján.

1986-ban a 6. legtöbb bevételt hozó film volt.

Filmtekercs: Űrháború
A világ legjobb sci-fi akciófilmje a zabolátlan James Cameron rendezésében: az Aliens mozivásznon óriási élmény.
Hetediksor: A bolygó neve: LV-426
Az Aliens tele van ikonikus beszólásokkal („get away from her, you bitch!”) és klasszikus momentumokkal.