A bosszú börtönében

John Amos
John Amos

Premier (HU): 1989.11.30.

2024.03.04 R9CK3R

Szuper volt ez is börtönös témában, Stallone egyik legjobb alakítása a 80-as években Rambo mellett!

2024.01.04 Lone Wolf

A 80-as évek végének emlékezetes börtönfilmje volt

Ifjúságom egyik nagy kedvence volt ez az 1989-es Stallone-film, melyet vagy százszor megnéztem. Frank Leone (Sylvester Stallone) a kőkemény fickó, aki mindent kibír, még az aljas igazgató, Drumgoole (Donald Sutherland) kínzásait is. Sly épp 43 volt a forgatások alatt, és tökéletes formában tolta végig az egészet. Az egyik legjobb börtönös mozi, amit valaha láttam. Külön tetszettek azok a karakterek, amelyek afféle archetípusokként mindig jelen vannak a hasonló filmekben: a szadista börtönőr, a simlis áruló, a nyegle újonc és persze az aljas főellenség, aki mindig az igazgató bábja. Ő Chink Weber, akit az indián származású és 190 centis Sonny Landham alakít. Ez a film végig izgalmas és fordulatos, az új generációknak is meg kellene ismernie. Nálam teljesen megérdemelten négy csillagos az értékelése nem csak Stallone miatt, hanem mert John Flynn remek rendezéssel készítette el. A film után két évvel forgatta le a Törvényre törve című Seagal-filmet, mely a 90-es évek kultusz akciója lett (szintén nagy kedvenc).

2020.09.20 rainman

Stallone egy elfeledett klasszikusa! Ha teljesen objektíven nézem, akkor egy szórakoztató ’B’ filmes darab. Persze nem lehet objektíven nézni, hisz először VHS-en láttam jó 25 évvel ezelőtt! Még abban a korban, mikor kultstátusza volt a színészeknek.... Több

D.Sutherland szinte a főgonosz szerepek eljátszáára született.Itt is hozza a kötelezőt.S.Stallone pedig,amit elvárunk tőle. Egy börtönakció-thriller,kis romantikával,lágysággal fűszerezve.Jó mozi.

2015.04.18 Yosihiro

Remek film a "börtönből" kis focival fűszerezve :) Stallone remek alakításával amit átvitt a Börtöncella című filmben is. A film izgalmas és tud mindig új dolgot mutatni. Mindenképp jó kikapcsolódást ígér . Érdemes megnézni ! Üdv Yosihiro

Sylvester Stallone elmondta, hogy majdnem eltörte a lábát a foci jelenet forgatása közben. Szerző: rbernadett

Tom Sizemore első főszerepe. Szerző: rbernadett

(2019. 01. 10.)
A Bosszú börtönében egy élvezetes, tipikusan 80-as, 90-es éveket idéző akció-thriller, mely Stallone rengeteg filmje közt a kevésbé ismertek közé tartozik, sajnos méltánytalanul alábecsülve. Kapunk ugyanis egy lendületes cselekményt, egy jól kitalált, de egyszerű történetet, egy börtön-helyszínt, (mely egyébként önmagában érdekessé teszi a sztorit)... Több