A Bounty

A Bounty

The Bounty

1789. áprilisában az elviselhetetlen bánásmód miatt lázadás tört ki a brit királyi haditengerészet Bounty nevű hajóján. A pártütők vezetője Fletcher Christian hadnagy volt, aki az embertelen Bligh kapitányt korona hű embereivel - egy iránytű és a gondviselés sorsára bízva - mentőcsónakba ültette a nyílt tengeren. A maradék legénység a világ szeme elől elrejtőzve a Tahiti melletti apró Pitcairn szigeten ütött tanyát. A paradicsomi állapotok - no meg a minden tekintetben "vendégszerető" tahiti lányok összes bája - ellenére a kis csapat tagjai között hamarosan feszültség üti fel a fejét. Miközben Bligh kapitány csodával határos módon a mentőcsónakkal szárazföldet ér, a zendülőknek a halálbüntetés rémével kell farkasszemet nézniük, ha valaha is rájuk akadnak.

Rendező: Roger Donaldson
Forgatókönyvíró: Richard Hough, Robert Bolt
Zene: Vangelis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Új-Zéland
Premier (HU): 1987.10.29.
Több

2020.11.15 Interfectorem Sabnock

Kifejezetten jó remake, ami hatalmasat üt. A rendezés, a történet megvalósítása, a színészek mind-mind nagyszerűek voltak. Liam Neeson, Sir Anthony Hopkins, Mel Gibson és természetesen Daniel Day-Lewis, akik fantasztikusan felemelték a film nívóját. Igazi klasszikus.

2019.05.29 indingo

Végy egy jó sztorit, nem baj ha már mások is feldolgozták, tegyél bele két-három fantasztikus színészt, tűzdelj közé szuper zenét és körítésként adj mellé lenyűgöző tájat. Már el is készült egy izgalmas film.

2016.05.22 Yosihiro

Láttam ezt a filmet remek alakítás Mel G és Anthony H-tól azt hiszem ez a film áttörés volt számukra. Nagyszerű történet és jó kikapcsolódás ajánlom mindenkinek :)

2019.10.02 ZeroHero

A film egyszeruen zsenialis, csodalatosan van fenykepezve, s nincsenek szavak arra, hogy micsoda szineszoriasok jatszanak mennyire hitelesen es tokeletesen. A zenet Vangelis szolgaltatja, amihez szinten nem kell szerintem tul sok kommentar, de amit A... Több

2020.06.20 Gyorvik

Lázadás

A leghírhedtebb hajós lázadás a modern kori történelemben, melynek történetét többször is celluloidra vitték. Két epikus film ezek közül az 1962-es Lázadás a Bountyn, illetve az 1984-es A Bounty. Jelen elemzés a későbbi változatot veszi górcső alá, d... Teljes kritika

A film viharban játszódó jelenete miatt megépítették a hajó 25 láb hosszú modeljét is.Szerző: magyaristvan

A hajó mását Új-Zéland-on építették fel és 4 millió dollárba került.Szerző: magyaristvan

Sir Anthony Hopkins és Daniel Day-Lewis is játszott később amerikai elnököt. Day-Lewis Lincoln-t, míg Hopkins Nixon-t személyesítette meg.Szerző: magyaristvan

Liam Neeson és Daniel Day-Lewis később szintén együtt játszottak a "New York bandái" (Gangs of New York) című, 2002-es filmben.Szerző: magyaristvan