A Bourne rejtély

A Bourne rejtély

The Bourne Identity

Jason Bourne-t elképesztő helyzetbe hozza a sors: egyszerre válik üldözővé és üldözötté úgy, hogy a saját legalapvetőbb paraméterével nincs tisztában - azzal, hogy ki is ő valójában. Hősünket ugyanis egy kis francia falu közelében egy vihar alkalmával mosta partra a tenger, eszméletlen állapotban. Legnagyobb szerencséjére a pártfogásába veszi őt egy nyugdíjas orvos, befogadja a házába és ápolja a furcsa idegent. Amikor a férfi magához tér, kiderül, hogy emlékezetkiesésben szenved. Nem tudja a saját nevét, nem emlékszik arra, hogyan és miért került ide. Még nyugtalanabbá teszi az, hogy az a kevés emlékkép, amivel rendelkezik, mind erőszakos jeleneteket ábrázol. És ami a legrejtélyesebb: egy ismeretlen svájci bank számlájának hozzáférési kódja van a combjába ültetve...

Rendező: Roger Young

Richard Chamberlain
Richard Chamberlain
Jaclyn Smith

2015.10.06 Toldi

Szörnyen hosszú idő telik el, amíg a történet elkezd kibontakozni. Régebbi, kevésbé akciódús, nagyon lassú és kicsit unalmas.

2015.01.21 acey

Nem értem miért épp Chamberlain-t választották erre a szerepre, enyhén langyinak tűnik, nem egy kimondott titkosügynök alapanyag.

A legtöbben csak a Matt Damon főszereplésével készült Jason Bourne-filmeket ismerik, pedig Robert Ludlum könyvét már ebben az 1988-ban forgatott filmben is feldolgozták.Szerző: Dorkateo