Brazíliai fiúk

Brazíliai fiúk

The Boys from Brazil

Dr. Josef Mengele, a hírhedt náci orvos a dél-amerikai dzsungel rejtekében már évtizedek óta végzi titkos kísérleteit. Adolf Hitler gondosan megőrzött génjeiből sikerült életképes embriókat létrehoznia, majd a világra jött kisfiúkat gondos terv szerint örökbe fogadó szülőknél helyezte el szerte a világon. Egy ember azonban gyanút fog: Ezra Lieberman, a bécsi zsidó központ vezetője. Hajlott kora ellenére egy bulldog szívósságával ered Mengele nyomába.

Forgatókönyvíró: Heywood Gould
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1978.10.04.
Steve Guttenberg

2018.11.02 bart

Fuh, Gregory Peck alakításától egyszerűen lúdbőrzött a hátam, annyira félelmetes volt. Szerintem a film nem egyszerűen ütős, hanem tanulságos is, persze azért a történelmi igényességét fenntartásokkal fogadnám. Mindenesetre engem lenyűgözött.

2018.10.13 Berto49

Túl azon, hogy két színész legenda (Gregory Peck és Laurence Olivier) ragyogó játékát élvezheti a néző, kaphat egy izgalmas és elgondolkoztató történetet, ugyanakkor egy képekkel illusztrált ismeretterjesztő áttekintést is a klónozás technikájáról. E... Több

2017.07.20 Wesleyvep

Peck valóban nagyon jól hozta Mengele karakterét, bár szerintem ő nem volt ennyire meggyőződéses az eszmében, szerintem egyszerűen a tudományt kívánta szolgálni, még ha torz formában is. A történet nagyon jól van felépítve, néha kicsit követhetetlen, de izgalmas alkotás.

Ezra Lieberman (Olivier) alakját Simon Wiesenthal-ról (1908-2005) mintázták.Szerző: Berto49

Ez a film két évvel a regény megjelenése után jelent meg.Szerző: Diesel

Sir Laurence Olivier a filmezés során rossz egészségi állapotban volt, mivel a forgatások előtt vesekő eltávolító műtéten esett át.Szerző: Diesel

A spanyol szinkronban Mengele-t "Mengela" néven nevezték el.Szerző: Diesel

(2019. 06. 21.)
Kinek ajánljuk: Ajánlom mindenkinek, aki akció és látványos effektek helyett inkább valami klasszikusra vágyik. Több