A cég

A cég

The Firm

Mitch végzős jogászhallgató, akit hatalmas szerencse ér, mikor egy nagyvállalat megkeresi őt, hogy dolgozzon nekik. Először örömmel fogadja az ajánlatot, hamarosan azonban rejtélyes ügyek ütik fel a fejüket a cég háza táján. Két tulajdonost holtan találnak, és az FBI Mitchet is felkéri,… Több

Forgatókönyvíró: David Rabe, Robert Towne, David Rayfiel
Premier (HU): 1993.10.29.
Gene Hackman
Hal Holbrook
Gary Busey
Hal Holbrook

2021.03.07 Interfectorem Sabnock

Pollack egyik legjobb, és Tom Cruise talán legjobb mozija. Izgalmas, drámai, feszültségkeltő krimi. Gene Hackman, Tobin Bell, Jeanna Triplehorn, Gary Busey, Holly Hunter mind-mind zseniálisan hozták a karaktereket. Le a kalappal a készítők és a színészek előtt.

2020.06.10 dailyfilmsan

Elmés egy film. Nagyon jó a szereposztás és a színészi játék. Feszült és idegeket nem kímélő eseménysorozata van. Szerintem mindenképp érdemes megnézni azoknak aki szeretik a korrupció témájú filmeket.

2016.06.07 tamas84

Nagyon jó film, Tom Cruise briliánsat alakít szerintem, bár sokszor nem annyira kedvelem őt színészként, és szerintem Sydney Pollack is nagyon elemében van rendezőként ebben a filmben. Érdemes volt megnézni.

2016.05.30 Tchiva

Jó film volt, izgalmas, lekötött, és egy fontos és sajnos nagyon aktuális témát dolgoz fel az üzleti világról és arról, hogy hogyan ronthatja meg az embert a pénz és hatalomvágy. Szerintem ezt a témát nagyon ügyesen sikerült átadniuk, és Cruise is kifejezetten jól játszott.

A temetésen beszélő pap, Bill Parham atya igazi Memphiszi pap.Szerző: dailyfilmsan

Steven Hill utolsó filmje. Szerző: dailyfilmsan

A filmben látható szálloda a Kajmán-szigeteki Hyatt Regency Grand Cayman volt. Az Ivan hurrikán 2004-ben elpusztította. Ezután több mint 10 évig üresen állt, az enyészet lassan megkezdte. Végül lebontották az épületet.Szerző: dailyfilmsan

Holly Hunternek összesen 5 perc és 59 másodpercnyi szerepe van a filmben. Ez az egyik legrövidebb szerep, amit valaha Oscarra jelöltek.Szerző: dailyfilmsan