A cigánytábor az égbe megy

A cigánytábor az égbe megy

Tabor ukhodit v nebo

A lókötőbe egyaránt beleszeret a szépséges, büszke cigánylány és az aranyhajú moldvai leány. A cigánylányt viszont kinézte már magának a földesúr is...

Rendező: Emil Loteanu
Forgatókönyvíró: Maxim Gorky, Emil Loteanu
Ország: Szovjetunió
Premier (HU): 1977.01.27.

2022.04.27 Ildikó Bacskai

A cigánytábor az égbe megy (1976)

Autentikus, elragadó hangulatú, különleges film. Elég sokáig gondolkodtam rajta a megnézést követően, mert számomra nem mindig volt tisztán értelmezhető a cselekmény. Azt gondolom, ez a mű bonyolultsága miatt művészfilm kategóriába hajlik, és nem a szépséges jelmezek, a viharos karakterek és az egyedi hangzásvilágú cigány dalok miatt. Egyébként kedves érzéseket keltenek a nagyon tipikus karakterek. Például a cigánytábor bolondja nekem nagyon szimpatikus volt. A film tele van szenvedéllyel és őrülettel, hiszem, hogy hitelesen jeleníti meg a cigányság szabadságvágyát és lobbanékony életstílusát.

2017.04.21 bahhama

1977-ben láttam a filmet. Nagyon megfogott. Akkoriban többször megnéztem a moziban. Évekkel később újra láttam valamelyik csatornán, újra nagyon megérintett, a történet, a zene. Olyannyira, hogy megrendeltem a DVD -t, és időnként ujranezem.

2019.11.21 petresku

Azt hittem, hogy ez valami nagyon hasonló, amit Kusturica csinál, de nem, egy kissé rendezettebb és abszolút szofisztikáltabb alkotás, aminek irtó jó hangulata van, nem csak a zenének, de a képi világnak is köszönhetően.

2018.12.31 NEO

Abszolút kultfilm, amit mindenkinek látnia kell, nálunk annyira nem volt népszerű, bár nem tudhatom, minden esetre én évente megnézem, mert elképesztően magával tudja ragadni az embert a hangulata.