Játssz három szuper díjért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A család kicsi kincse

(Little Miss Sunshine)

Tartalom

Olive családjában minden nap kaland. A kislány apja, Richard a Föld legszerencsétlenebb karriertanácsadója. Az irodalomtanár Frank nagybácsi egy viszonzatlan szerelem miatt öngyilkossági kísérletet követett el. Dwayne, Olive bátyja, hallgatási fogadalmat tett, hogy bizonyítsa elszántságát, hogy pilótának készül, emellett rajong a német filozófiáért.  Egyedül a nagypapa, Edwin boldog és vidám, ebben azonban nagy szerepe van heroinüggőségének, szexmániájának, illetve annak, hogy végre kikerült az öregek otthonából. A sors úgy hozza, hogy egy nap ez a sok fura figura elindul egy rozoga kisbusszal a napfényes Kaliforniába, hogy Olive részt vehessen A család kicsi kincse című vetélkedőn.
2016. 04. 16. 18:14

Igazán érdekes film volt , megmosolyogtató és viszolyogtató is egyben . Maga a milliő , amit bemutat számomra gyomorforgató (itt a gyerek szépségversenyre gondolok), de a szereplők nagyon tetszettek benne és volt mondanivalója is.

2015. 11. 29. 22:31

Amikor moziban láttam először, nagyon nagyon tetszett!!! Utána pár évvel tévében is leadták és érdekes módon egyáltalán nem tetszett. Hogy ez hogy lehet, a mai napig nem tudom...

2015. 11. 26. 14:40

Nagyon jól összehozza a családot ez a film. Pontosan arról szól amit gondoltam,egy gyerek aki megtanít arra,hogy minden családtagunkat ugyanúgy szeressünk és senkit se felejtsünk el. Olyan jól bemutatja a mindennapi családokat,mint az életben valóban olyanok a cselekmények.

Abigail Breslin

Marc Turtletaub

mint Doctor #1

Jill Talley

mint Cindy

Abigail Breslin háromévesen állt először a kamerák előtt, amikor is egy tévészpotban villantotta meg bűbájos mosolyát. A család kicsi kincsében nyújtott alakításáért Oscar-díjra jelölték.

(SódóGA)

Abigail Breslin számára olyan ruhákat készítettek, melyekben duci kislány látszatát kelti.

(SódóGA)

Frank karakterére Bill Murrayt és Robin Williamst is kiszemelték, azonban egyikük sem vállalta a szerepet.

Smoking Barrels: A család kicsi kincse
Alan Arkin és Michael Arndt pedig nem véletlenül kapták meg a legjobbaknak járó aranyszobrocskát, hiszen az A család kicsi kincse egyáltalán nem egy könnyen felejthető alkotás.