A fantom

A fantom

The Phantom

Lee Falk képregénye alapján Bengalla dzsungelében él egy titokzatos Fantom. A legenda szerint 400 éve halhatatlan. Apját a shing testvériség kalózai ölték meg, s fogadalma a testvériség legyõzésére szól. Védelmezi azonban a szegényeket, a védteleneket és az õsi szent helyeket. 1938-at írunk, a világ a feje tetején áll, és a shing testvériség mellett Xander Drax new york-i nagyhatalmú üzletember is meg akarja szerezni a hatalmas erejű thugandai koponyákat, melyeknek különös természetfeletti erejük van, de csak együtt. Drex a három koponyából már megszerzett kettõt, az ezüstöt és a jádét. Még hiányzik az arany, és a mindhármat irányító negyedik.

Rendező: Simon Wincer
Író: Jeffrey Boam
Forgatókönyvíró: Lee Falk
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 1997.01.21. | Netflix (2021.10.01.)

John Capodice
Kristy Swanson
Patrick McGoohan
Treat Williams
Kristy Swanson

2016.12.23 Tom

Végignéztem, de annyira mesterkélt az egész, hogy majdnem lerágtam a lábamat. A hatvanas évekbeli Batman vonalat követik, csak épp ez a mozi komolyan is veszi önmagát.

2015.11.22 Jozzsef

Háát a képregényt kicsit jobban kedveltem bár az se volt a kedvencem és ez a film ahhoz képest elég gyenge lett. Semmi lényeges csak van egy főhős aki védelmezi a jókat és megöli a gonoszt.

2016.02.04 Rajkó

Nagy kedvencem volt képregényben, és furcsamód nem is tudtam a film létezéséről mostanáig. Egész jó adaptáció, még a Marvel előtti időkből.

Billy Zane és Catherine Zeta-Jones is szerepelt "Titanic-os" filmben. Zane az 1997-es James Cameron-féle Titanic-ban, Zeta-Jones pedig a 1996-od Titanic minisorozatban.Szerző: magyaristvan

Jenny McCarthy-t és Jennifer Lopez-t is meghallgatták Sala szerepére. A rendező, Simon Wincer végül Catherine Zeta-Jones-t szerződtette, mivel élvezte a munkát vele 1993-ban az Ifjú Indiana Jones kalandjai forgatásán (a Palesztina, 1917 október című rész volt az).Szerző: magyaristvan

A filmet eredetileg egy trilógia nyitódarabjának szánták, de a bemutató után a többi részt törölték.Szerző: magyaristvan

A film tervezőasztalon lévő, 1980-as 1990-es évekbeli változatában még Dolph Lundgren is szóba jött szereplőként.Szerző: magyaristvan