A félelem országútján

A félelem országútján

Breakdown

Jeff Taylor és felesége, Amy Kalifornia felé tartva az Új Mexikói sivatagon hajtanak keresztül, amikor egy váratlan balesetnek köszönhetően az autójuk felmondja a szolgálatot a semmi közepén. Jeff nekilát, hogy helyrepofozza a járgányt, amikor egy rendkívül segítőkész kamionsofőr, Red Barr megáll mellettük és felajánlja a segítségét. Tőle tudják meg, hogy néhány mérfölddel arrébb van egy fogadó az út mentén, ahonnan segítséget hívhatnak, mire Jeff úgy dönt, hogy az autónál marad, Amy pedig Reddel tart, hogy szerelőt kerítsen, aki megnézné a dzsipjüket. Hosszú várakozás után azonban Jeffnek sikerül elindítania a kocsit, és a fogadóra ugyan tényleg rátalál az út mentén, a feleségének azonban hűlt helye, és Red azt állítja, hogy soha nem is látta az asszonyt...

Rendező: Jonathan Mostow
Forgatókönyvíró: Jonathan Mostow, Sam Montgomery
Premier (HU): 1998.04.02.

2021.09.24 Di Canio

Elég sablonos a sztori, van jó pár ilyen, de viszonylag pörgős film. Semmi meglepetés nincs benne, csak jól szórakoztat, régebben nem bonyolították túl a dolgokat, ennyi is bőven elég volt egy jó filmhez.

J. T. Walsh emlékére

Nem volt egy hősszerelmes, nem küzdött robotok és zombik ellen, nem lőtte halomra a gonoszokat. Nem váltotta meg a világot, de mégis... Zseniális színész volt, és ezt minden szerepében bebizonyította. Ebben a tökéletes kis moziban is egy üde színfolt... Teljes kritika

2019.04.07 Berto49

Mi történt a feleségemmel?

A kilencvenes évek jó akció-thriller filmjei közé tartozik, bár a története sok más darabban visszaköszön. Igazából az a rémisztő benne, hogy bármikor bárkivel megtörténhet. Kurt Russell is szuperhős helyett egy átlagos embert játszik, aki az elején értetlenül áll a kialakult helyzettel szemben. Izgalmas jelenetekben bővelkedő film, megnézésre érdemes.

2016.04.24 D. Shaday

Szerintem méltatlanul kevéssé ismert film, pedig nagyszerű thriller. Egyáltalán nem véres, vagy ilyesmi, szinte kizárólag az atmoszférával teremt feszültséget, de az nagyon jól megy neki, néha már mesterien. Kurt Russel kimagaslóan jó teljesítményt n... Több

2021.07.15 elekm90

Jóféle 90-es évekbeli thriller remek hangulattal. J. T. Walsh remek választás volt a kamionos szerepére, Kurt Russell is hozza a kötelezőt, a vége számomra egy kicsit "túl lett tolva", de ettől függetlenül még egy feszült és jó film.

Az eredeti forgatókönyv szerint a film elején Red szóba elegyedik Amyvel a benzinkúton. Szerző: rbernadett

A film ötlete az író/rendező 24218# fejéből pattant ki, miközben a feleségével keresztülutazott Las Vegason. Szerző: rbernadett

Kurt Russellt helikopterrel szállították a forgatási helyszínre majd vissza, hogy az éjszakákat a családjával tölthesse. Szerző: rbernadett

(2020. 07. 08.)
A félelem országútja nem világmegváltó darab, viszont eszeveszett jó szórakozás, amit ezerszer és még egyszer meg lehet nézni. Több