A félszemű

True Grit
elekm90
Matt Damon
Josh Brolin

Mattie Rosst (Hailee Steinfeld) a bosszú hajta, hogy megtalálja és megölje Tom Chaney-t. A férfi ugyanis hidegvérrel és gyáván ölte meg apját, és ez nem hagyja nyugodni a lányt, aki az iszákos és mogorva Rooster Cogburn (Jeff Bridges) békebíró segítségét kéri. A férfi minden tiltakozása… Több

Forgatókönyvíró: Joel Coen, Ethan Coen
Premier (HU): 2011.02.17.

2022.03.10 Dinácska

Engem ez a film nem győzött meg, max arról hogy a Cohenék sem tudnak mindíg parádésat rendezni. Nekem a kislány az első pillanattól kezdve valamiért unszimpatikus, idegesítő, innentől már nem lesz egyszerű a film, de gondoltam hátha a Bridges valami... Több

2017.10.25 Deku

Szinte ledöbbentem, egy szerethető aranyos szuper filmet volt szerencsém látni. Ez már csúcs. Nagyon kellemes kis film, a látványvilága irtó szép és lélegzetelállító. Szerintem bőven szuper filmet kreáltak elénk a készítők.

2017.12.12 elekm90

A film látványvilága nagyon jó, Jeff Bridges, Matt Damon és Josh Brolin alakítása mind-mind kiváló. A főszereplő kislány azonban rendkívül idegesítő jelenség. Nagyon sok jó jelenettel van tele a film, de azok között néha kicsit leül, időnként kissé unalmassá válik. 7,5/10

2020.09.16 Lonka

A westernfilmek nem tartoznak a kedvenceim közé, de meg kell hagyni, ez egy izgalmas film lett. A kislány jól hozta a karaktert, és beleélte magát a szerepbe.

2020.02.11 Bizsu82

Kalandos élvezhető pörgős film. Jók az akció jelenetek benne. Én élveztem, jó kikapcsolódást adott. Nem untam, teljes hosszában lekötött. Modern western.

Hailee Steinfeld jó értékeléseket kapott Mattie Ross alakításáért, főleg azért, mert 13 éves volt. A könyvszereplő Kim Darby, aki az eredeti Mattie-t ábrázolta, 21 éves volt.Szerző: Yosihiro

Rooster Cogburn elmondja Mattie-nek, hogy korábban tulajdonosa volt a Zöld béka nevű étteremnek. A texasi Jacksboróban valóban van egy The Green Frog nevű étterem, amely több mint 40 éve működik.Szerző: Yosihiro

Matt Damon cowboykalapjának két elülső csatja "B" betűt alkot. A sapkákon használt betű a Boston Red Sox baseballcsapatának rövidítésére szolgál.Szerző: Yosihiro

A True Grit (1969) első filmprodukciójában a fekete porlenyomat Tom Chaney jobb arcán van, a Coen féle True Grit produkcióban pedig a bal arcán.Szerző: Yosihiro