A fiók

A fiók

The Jacket
Adrien Brody

1991-ben Irakban Jack Starks (Adrien Brody) közlegény fejsérülést szenved, aminek következtében halottnak nyilvánítják, de később magához tér. Egy évvel később a férfi már leszerelt, emlékezetkiesésekkel küszködik, és épp az országúton stoppol. Fel is veszik, aminek következményében… Több

Rendező: John Maybury
Forgatókönyvíró: Tom Bleecker, Marc Rocco, Massy Tadjedin
Zene: Brian Eno
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2005.09.28.

2022.03.30 hemish

Erős közepes

Tegnap néztem meg. Szeretem az ilyen filmeket, de ebben a kategóriában már láttam jobbat, pl.: a 12 majom vagy a Forráskód. A 12 majom című filmet semmi nem überli nálam eddig, és a Forráskód is jó. Az Eric Bana/Rachel McAdams-féle történet (Az időutazó felesége) engem nagyon idegesített, de rájöttem, hogy inkább a színészt nem bírom, nem a sztorit. Adrian Brodyt nem sok filmben láttam eddig, nem az esetem ő sem... valahogy ő nem tudott megfogni. Keira Knightley-t nagyon kedvelem, bár itt néha úgy éreztem, túltolja kicsit, de az ő játéka határozottan tetszik, mindig is tetszett. Kris Kristofferson viszont nagyon jó ebben a filmben is, ahogy sok másban is. 1x nézős filmecske, sok agyalással nem jár, a kör körbeér.

2015.06.09 hsanya182

A fő események egy pszichiátriában játszódnak, bár sokszor-sokszor időző unalmas párbeszédekbe csapnak, a cselekmény sokszor áll, de egy érdekes elvont DRÁMAI alkotás lett a múlt és jelen játszadozásával miközben a pszichiátria hibáira is rávilágít. ... Több

Mivel hasonlót és jobbat is láttam már, sajnos csak két csillagra tudom értékelni. Vontatott és eseménytelen az egész, olyan se eleje, se vége. Nem tudom megszeretni az ilyen típusú filmeket.

2017.11.20 Bazzzsi

Bennem nem igazán állt össze a történet, pedig szeretem a kicsit elvont filmeket. Eléggé szaggatott volt és ez rontott a filmélményen. Kár érte, jobbra számítottam.

2015.06.10 macskulare

Az idősíkok keveredését kedvelők részére kötelező darab, a maga nemében kiemelkedő alkotás volt még a Forráskód c. film előtti időkben. Az időparadoxon elfogadásával bárki számára jó kis filmes csemegét szolgáltat az érzelmek tapintható megjelenítésé... Több

Adrien Brody a felkészülés részeként egy izolált konténerben töltött el hosszú órákat, hogy börtönélményre tegyen szert.Szerző: ps

bevallása szerint a szeretkezős jelenet sokkal hosszabb volt, de a tesztközönségnek nem igazán tetszett, úgyhogy megvágták.Szerző: ps

Adrien Brody komolyan készült a szerepre, többek között protein diétára fogták.Szerző: ps

A film elején látható háborús felvételek közül az, amelyiken egy Apache helikopter látható éjszakai bevetésen, valóban megtörtént. A bevetés során az amerikai hadsereg végzett néhány felkelővel.Szerző: ps

Pokoli éden
2004