A szelíd teremtés

A szelíd teremtés

Krotkaya

Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij novellája nyomán. A Szergej Lozsnyica által rendezett dráma része volt a cannes-i filmfesztivál versenyprogramjának, előző alkotása, a Ködben elnyerte a nemzetközi kritikusok FIPRSCI-díját. A rendezőt Austerlitz című alkotásáért 2017-ben pedig Európai Filmdíjra… Több

Rendező: Sergei Loznitsa
Forgatókönyvíró: Sergei Loznitsa
Ország: Németország, Franciaország, Hollandia, Oroszország, Ukrajna, Litvánia, Lettország
Premier (HU): 2018.03.01.

2017.10.09 FunBoi

Vao, én egészen kellemesen csalódtam a filmen, hiszen ez egy egészen laza road movie is egyben. Ennél fogva nem is volt annyira érdekes számomra a misztikus szál. Nagyon szuper!

2017.10.07 ordas

Nem akarok senkit sem megbántani, de nekem ez a film sajnos nem igazán jött be. Azt belátom, hogy nagyon jól van felvéve az egész és az alakítások is tökre rendben voltak, de az egész alapkoncepció tőlem eléggé idegen.

A film 305 300 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 291 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A szelíd teremtés költségvetése hozzávetőlegesen 2 millió euró volt. Szerző: hp

A szelíd teremtés rendezője az a Sergei Loznitsa, aki a Ködben című filmjével 2012-ben egyszer már esélyes volt az Arany Pálmára Cannes-ban. A direktor filmje öt éve elnyerte a nemzetközi filmkritikusok FIPRESCI-díját.Szerző: hp

A film 2017. májusában debütál a Cannes-i Filmfesztiválon, ahol az Arany Pálma-díjért száll versenybe.Szerző: hp

(2018. 03. 02.)
A brutális dokumentumfilmekkel indító, majd még azoknál is keményebb fikciós művekre váltó ukrán rendező, Szergej Loznica az egészen meghökkentő My Joy és a líraibb hangvételű, ám hasonlóan kegyetlen atmoszférájú A ködben után újabb szintet lépett a nyomasztás terén. 80/100 Több
#BringBackAlice
Chloe