A golfbajnok

A golfbajnok

The Greatest Game Ever Played

Az 1913-as U.S. Openen a húszéves Francis Ouimet a példaképe, az 1900-as U.S. Open bajnoka, az angol Harry Vardon ellen golfozott.

(nagymarti82)

Rendező: Bill Paxton
Forgatókönyvíró: Mark Frost
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2006.05.30. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.06.04 Ahoj poplacsek

10/10, fullos

Igazi csemege. Önmagában már a történet is elviszi a hátán a produkciót, de ez nem egy átlagos „megtörtént események alapján” film, hanem a 80-90-es évekbeli legnagyobb hollywoodi mozik a hangulatát hozza, ahol minden egy különlegesen élvezhető egésszé áll össze. A játék, a kamerabeállítások, a vágások, a zene, minden nagyon jó érzékkel szerkesztett és kiváló összhangban van. Shia LaBeouf még nagyon tejfölös szájú gyerek itt (19 éves volt a film megjelenésekor, tehát a forgatáskor lehetett vagy 17-18 éves), de már eszméletlen jó a játéka. Nézzétek bátran!

2022.02.19 Lazók György

A golf hőstörténete

Az inspirálónak szánt sportfilmek áradatában jött ki az inkább színészként ismert Bill Paxton második rendezése. A film, bár kedvező visszajelzéseket kapott, a tömegek érdeklődését nem tudta felkelteni, melyet hidegen hagyott a golf hőstörténete. Bev... Teljes kritika

2019.05.26 Ms. Akárki

Ez talán az egyetlen sportfilm amit ennyire szeretek. Megható történet egy fiúról akinek allig van valamilye, a családjának is segítenie kellene, de rengeteg álma van és megpróbálja elérni őket. Megindító és inspiráló film.

2015.08.16 Corazon.Donq

Gyönyörű alkotás akármilyen szempontból is nézzük. A számok magukért beszélnek. A rendező fantasztikus filmet kreált és a történet valami piszkosul el van találva. Én személy szerint nagyon szerettem minden tekintetben.

Bár idehaza a film A golfbajnokként lett ismert, ám a DVD/Blu-ray megjelenésekor még az Ütős játék címre hallgatott.Szerző: Lazók György