A Grand Budapest Hotel

Ralph Fiennes
Tony Revolori
Tony Revolori
Ralph Fiennes

A film valahol Európában, a képzeletbeli Zubrowka köztársaságban játszódik a két világháború között. Itt áll egy nagy hírű luxushotel, a Grand Budapest, akinek a vendégei mind arisztokraták és vénkisasszonyok. Gustave (Ralph Fiennes), a főportás minden vendéggel és alkalmazottal jó kapcsolatot… Több

Rendező: Wes Anderson
Forgatókönyvíró: Stefan Zweig, Wes Anderson, Hugo Guinness
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2014.03.20. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.12.15 Ahoj poplacsek

legújabb vélemény a nap véleménye

10/10 újranézve is zseniális

Minden képkockájában rejlik valami rendkívül szórakoztató, és jól tettem, hogy több év után újranéztem, mert elsőre képtelenség mindenre felfigyelni. Wes Anderson nagy kedvencem, és úgy érzem, itt beleadott mindent. Csodás mestermunka! A megszokott ... Teljes kritika

2020.10.30 csd

Wes Andersonhoz kevés

Bár Wes Anderson az egyik személyes kedvenc rendezőm, tőle aztán jöhet bármi, a Grand Budapest Hotelnél inkább kellemes emlékeim fűződnek ahhoz, amikor megnéztem a moziban, de mint film az Anderson életműben már kevésbé átütő. Valahol az utolsó között kullog, és csupán a Moonliht Kindomot előzi meg. Ha valaki még nem látott volna semmit ettől a rendezőtől, javaslom, ne ezzel kezdje.

2015.01.24 hp

Wes Anderson nagy zseni, az egyik kedvenc rendezőm, A Grand Budapest Hotel pedig egy igazi remekmű.

2015.02.18 erare

Ez a film szerintem zseniális! Színészei, azok magukra öltött filmbeli jellemei, a film humora, a zene, a történet banalitása, mégis különlegessége mind-mind együtt ad egy fenomenálisan szórakoztató produkciót.

2020.11.17 dailyfilmsan

A maga hangulatával és atmoszférájával, sajátos miliőjével bűvöl el a film. Egész jó és szórakoztató, a szereposztás is kiváló, mindegyik színész remekel. Számomra kellemes időtöltés volt megnézni ezt a filmet.

Kedveskedés a magyarok számára: Bill Murray karakterének neve M. Ivan, egybeolvasva mivan, vagyis egy magyar kérdőmondat. Egyébként Murray-nek ez volt a hetedik közös filmje Wes Andersonnal.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A vége-stáblistánál egy kis rajzolt karakter nagyszerű muzsikára orosz táncot jár.Szerző: Archívum

A filmben a három idősíknál más-más felbontású képet alkalmaztak, ahogy egyre inkább visszatérünk a múltba, úgy szűkül össze. Szerző: Archívum

A Grand Budapest Hotel mostanáig már 69 és félmillió dollárt hozott vissza.Szerző: Archívum