A gyilkos médium

A gyilkos médium

Red Lights
Joely Richardson
Leonardo Sbaraglia

A paranormális jelenségeknek beállított szemfényvesztések után nyomozó Dr. Margaret Matheson és a fiatal asszisztensét jelentő Tom Buckley azzal a szándékkal kutatják a különféle természetfeletti eseményeket, hogy lerántsák a leplet a háttérben álló csalásról. Simon Silver, a legendás vak médium harminc évig tartó, rejtélyes távolléte után újra a figyelem középpontjába kerül, és alapos fejtörésre készteti az ortodox tudomány híveit valamint a hivatásos szkeptikusokat egyaránt. Tom egyre megszállottabban érdeklődik Silver iránt, akinek mágneses ereje az újabb és újabb megmagyarázhatatlan események szaporodásával fokozódik. Miközben az asszisztens közelebb kerül a médiumhoz, a feszültség egyre csak nő, és az idő előrehaladtával Tom világnézete gyökeres változáson megy keresztül.

Ország: Kanada, Spanyolország
Premier (HU): 2012.11.29.

2024.03.31 Tomipapi

A film feléig rajongtam a történetért. Érdekes párbeszedek, okfejtések tarkították. Aztán kiírták a történetből Dr. Margaretet, és a film átcsapott valamiféle misztikus, belemagyarázós történetbe.

2015.06.17 hsanya182

Remek szinészi alakítások kíséretében a párbeszédekben vezetett esemény elég jól lekötött :) Csaló látnokokat próbálnak leleplezni a filmben, játékos, fordulatos, néha parázós történések jelenlétében. A film vége tanulságos és elgondolkoztató. Egy laza miszticizmus! "Nem tagadhatod meg önmagadat."

Ami nem megy, minek erőltetik? Rodrigo Cortésnek ez a mozija nagyon gyenge, és sajnos sablonos történettel rendelkezik, amit ő is írt egyben. A színészi játékok is jóval gyengébbek, mint amit én ilyen gárdától elvárnék. Még az átlagos szintet sem üti meg nálam. Ennyi.

2018.03.25 Queenakasha

Többször változott a véleményem a film alatt. Úgy indultam neki, hogy az értékelései alapján nem vártam sokat, de azért élt bennem a remény, mivel ennyi jó színész csak nem vállalt el akármit. Az elején még érdekesnek is tűnt a történet, végre nem kí... Több

2023.12.18 ospir

6/10