A hal neve: Wanda

A hal neve: Wanda

A Fish Called Wanda

Kevin Kline

A tolvajbanda nagy fogásra készül: milliókat érő gyémántokat akarnak elrabolni. A terv sikerül is, és hogy ne kelljen osztozkodniuk, Wanda és Otto úgy döntenek, inkább lecsukatják George-ot. Csak azzal nem számoltak, hogy egyedül George tudja a gyémántok pontos rejtekhelyét. Új tervvel… Több

Forgatókönyvíró: John Cleese, Charles Crichton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1989.06.08.

2022.08.16 Reitman

Megint egy 50-50-es film. A Pythonos részek nagyszerűek, a többi átlagos. Sajnos olyan, mint mondjuk egy Lagzi Lajcsi - Schiff András duó lenne, ha ez koncert lenne.

2017.10.12 Berto49

Ki tudja, hogy hányadszorra néztem meg és nevettem magam szinte halálra ezen a fantasztikus filmvígjátékon. Poén poént követ, fantasztikus színészi alakításokkal. Nem is tudom eldönteni, hogy ki tetszett a legjobban. Kevin Kline ezért az Ottó nevű fi... Több

2017.11.20 Deku

Nagyon pofás kis sztorija van és ez végig szórakoztatóvá tette az egész filmet. Igazán helyén való története volt a színészeket nem tudom így fejből de ők se voltak rosszak.

2019.12.20 dailyfilmsan

Az elején nem keltette fel a figyelmemet, úgyhogy hagytam hadd duruzsoljon a háttérben. Aztán jött egy fordulópont ahol leültem elé és ott maradtam. A kezdeti nehézségek eltűntek és megmaradt egy vicces simlis poénokkal operáló szövevényes film. Mind... Több

2019.04.18 imreacs82

Régen láttam már A hal neve: Wandát, de most újra néztem és megint nem okozott csalódást, mert nagyon jók a poénok a karakterek és a jelenetek. Érdemes megnézni

A stáb még egyszer összeállt a Fészkes fenevadak című filmben. (amely hivatalosan nem lett kinevezve A hal neve: Wanda folytatásának).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film csupán a bemutatásának tizedik hetében ért a csúcsra az amerikai bevételi listán.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kevin Kline megkérte John Cleese-t, hogy karaktere olasz helyett francia nyelven beszélhessen, de a forgatókönyvíró az olaszhoz ragaszkodott, Kline így sokszor gondban volt a halandzsázós jeleneteknél.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Wanda szerepét John Cleese és Charles Crichton már kezdetektől fogva Jamie Lee Curtisnek szánták és írták.Szerző: ArpiHajdu és Réci