A Harmadik Birodalom

A Harmadik Birodalom

Fatherland

Mi lenne akkor, ha Hitler megnyerte volna a háborút és egész Európát a markában tartaná? Például az, hogy 1964-ben a hitleri Németország és az Egyesült Államok arra készülne, hogy újra felvegyék egymással a diplomáciai kapcsolatot. Miközben a világ szorongva várja… Több

Forgatókönyvíró: Stanley Weiser, Ron Hutchinson
Premier: 1994.11.26.

2017.08.23 penzesisti

Peter Vaughan alakításai tetszeni szoktak, de A Harmadik birodalomban annyira nem éreztem lenyűgözve magam a szereplésétől. Egyébként izgalmas, pörgős, jó film.

2015.02.03 Vitya

Végignézve a filmet elég valószínűtlen hogy ez történt volna, ezért ez ront a hitelességén. Ez nem tetszett benne. Személy szerint csak azért nézném meg még egyszer, mert a kor eszméje érdekel.

2016.11.07 Sonny

az a hipotetikus fikció, amiből a film alapötlete származik, hogy hogyan alakult volna a történelem Hitler győzelmével, nagyon érdekes, de maga a megvalósítás sajnos már nem az. tipikus detektív, konspirációs háttérrel

Albert Speer volt a tervezője a hatalmas épületeknek, melyek a filmben is megjelentek.Szerző: Bogi87

Mivel a film az HBO számára, tévéfilmnek készült, így nem volt bevétele. Szerző: Bogi87

A film 4,1 millió fontba került.Szerző: Bogi87

A forgatás egy része tényleg Berlinben zajlott, a többi részt főként Csehországban rögzítették.Szerző: Bogi87

A filmet Christopher Menaul rendezte, aki elsősorban tv-sorozatok és tv-filmek készítőjeként vált ismerté.Szerző: Bogi87