A harmadik ember

The Third Man
elekm90
Joseph Cotten
Orson Welles

A második világháború után Bécs maga volt a káosz. A város romokban hevert, mindenhol leszerelt katonák nyüzsögtek, ráadásul nem volt elég élelmiszer. Ez miatt a feketepiac virágzott, miközben a közigazgatási posztokon a szövetségi hatalom képviselői ültek. Egy fiatal amerikai író, Holly Martins (Több

Rendező: Carol Reed
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1949.08.31.

2020.12.19 elekm90

Tetszett, bár az első felét kicsit lassúcskának éreztem, illetve a történet is akkoriban nagyobbat "üthetett", mint mai szemmel. A fényképezés nagyon szép volt, Bécs utcáitól az alagútrendszerig. Orson Welles pedig nagyon kilóg felfelé a többi színés... Több

2016.01.26 juhasz-david93

A háború utáni, leamortizált Bécsben játszódik ez a borús hangulatú, borzongós, nagyon izgalmas krimi-noir. Többet nem is írok, spoiler nélkül nehéz lenne :)

2015.10.16 Blindspot

Ez már messze túlmegy minden határon. Ennyire rossz filmet még nem sűrűn láttam. Remélhetőleg nem is sűrűn fogok belefutni hasonlóba. Nem is tudok igazán mit mondani, mindenki döntse el maga, de nekem ez sok volt.

2017.07.01 lord777

Egy film, ami sok tekintetben megelőzte a korát. A misztikus filmek új iskoláját teremtette meg Carol Reed ezzel az egyébként film noir-nak nevezhető alkotással. A színészi játék kissé statikus, mint ahogy azt a negyvenes évek filmjeitől megszokhattuk, de a képek szépek, a beállítások igényesek.

2015.09.26 danny

Ennek a filmnek utánozhatatlan a hangulata. Krimi, borzongás és gyilkosság a háború utáni Bécsben. Kétségtelen, hogy ez a brit filmek egy igazi klasszikusa, egy igazi kincs. A legjobb jelenetek a film első felében láthatók, utána kezd egy kicsit leül... Több

A film összbevétele 449 191 dollár volt (imdb.com).

2000-ben a Brit Fim Akadémia ezt a művet választotta a huszadik század legjobb brit filmjének.Szerző: wintermat

A forgatókönyvet Graham Greene írta, a nyomtatásban megjelent változat a film alapján készült. Szerző: Menyét Ibolya

Orson Welles a szövege nagy részét átírta vagy improvizálta.Szerző: ps

Orson Welles nem akart a csatornákban forgatni, úgyhogy több jelenetet stúdió körülmények között oldottak meg.Szerző: ps