A hasonmás

A hasonmás

The Double
szksz
Mia Wasikowska

A félénk Simon teljesen tehetetlennek érzi magát élete alakulását illetően; munkatársai keresztülnéznek rajta, anyja megveti, álmai asszonya pedig ügyet se vet rá. Amikor új kolléga érkezik a munkahelyére, elkeseredése csak tovább fokozódik, James ugyanis fizikailag pontos mása Simonnak, személyiségében azonban gyökeresen eltér tőle: magabiztos, karizmatikus és szeretik a nők. Simon legnagyobb rémületére hamarosan azt veszi észre, hogy James nemcsak a saját életét irányítja, de kezdi átvenni az uralmat Simon ügyei felett is.

Forgatókönyvíró: Avi Korine
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2014.04.03.

2023.08.20 Kapszaicin

Doppelgänger

Ez egy kiforrott művészfilm lett. Lehet rajta sokat gondolkodni. Néhány komponens azért segít érzékeltetni, hogy milyen világba csöppenünk. A hasonmás, a doppelgänger tulajdonképpen Simon személyiségének tükörképe. Rajta keresztül érzékeli a saját hi... Teljes kritika

2019.08.17 indingo

Nagyon vártam a filmet, Jesse Eisenberg , az egyik kedvencem és Mia Wasikowska is egy figyelemre méltó színésznő. Nos a film nagyon száraz és unalmas, a története gyenge.

2015.07.27 kabel

Egyike azon kevés filmeknek, melynek sikerült elvonatkoztatni a tipikus hollywoodi filmkészítéstől. A film minden szinten egy Terry Gilliam műre hajaz, de végig érdekes marad, és a szarkasztikus, bürokrata humorával még elgondolkodtató is.

2018.03.03 kevelin

Talán két éve láttam de már nem is emlékszem miről szólt. Azt tudom, hogy már amikor néztem sem igazán tetszett de úgy voltam vele, ha már elindítottam végignézem. Na, ti ne essetek ebbe a hibába.

2021.12.17 Drawen H.

Csak a főhős miatt

Igazából rühellnem kellene a főhős/színészünket, A közösségi háló és A varázslótanonc alakítása miatt szinte berobbant a köztudatba. DE zombik, időhurok, csak pár, viszont ISZONYATOSAN jó színész. Csak miatta 4/5. Nézzétek meg, DE NÉZZÉTEK! Megéri.

A film Dosztojevszkij egy regényén alapszik. Szerző: mamiéstöti2

A térség