A hazugsággyáros

A hazugsággyáros

Shattered Glass

1998-ban a rendkívül ígéretes, tehetséges fiatal újságírót, Stephen Glasst váratlanul elbocsátják a nagyhírű amerikai hetilaptól, a The New Republic-től. Hank Heaven címen közölt írása alapján, a lap új főszerkesztője gyanakodni kezd. Vajon mennyi igazság van ebben a cikkben és a többi, Glass által eddig szállított írásban, amelyeket a 25 éves zsurnaliszta nemcsak a The New Republic-ban jelentetett meg, hanem olyan neves lapokban is, mint a Harpers, a George vagy a Rolling Stone?

Rendező: Billy Ray
Író: Billy Ray
Forgatókönyvíró: Buzz Bissinger
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2004.08.12.
Hayden Christensen

2020.02.08 harnas1207

Kicsit megdöbbentő, hogy filmet csináltak ebből a sztoriból. Egy újságíró hazudik. És? Lehet 2020-ban, ahol a hírek 90% -a fizetett hazugság, ezen már nem húzom fel a szemöldököm. Semmi fordulat, katarzis vagy izgalom. Hazudik, lebukik, vége. A színé... Több

2019.02.26 elekm90

Nem rossz film, olykor kicsit lassú a cselekmény, de érdekes az alapsztori. A második felére jobban beindul. 7/10

2015.09.02 Barthy

A bemutató alapján nagyon vártam a filmet és szerencsére csalódnom se kellett benne. Egy nagyon vagány nagyon jól összerakott filmet kaptam, ami tele volt sok jól megkomponált zenével és humorral. Szórakoztató és aranyos szereplőkkel volt tele. Imádtam. :)

A film összbevétele 724 744 dollár volt (imdb.com).

Eredetileg Charles Lane szerepét, Greg Kinnearnek szánták. Szerző: rbernadett

Charles Lane elmondása szerint, a jelenet, amelyben Lane felelősségre vonja Stephen Glasst a The New Republic címlapjai előtt, pontosan így zajlott a valóságban is. Szerző: rbernadett

Melanie Lynskey az egész filmben ugyanazt a ruhát viseli, egyszer sem öltözik át. Szerző: rbernadett

Az igazi Stephen Glassnek felajánlották, hogy dolgozzon ő is a filmen, de visszautasította az ajánlatot. Szerző: rbernadett