A hűtlen

Unfaithful
TomÁcs

Richard Gere
Diane Lane

Connie és Edward Sumner nem is álmodhatna többről, mindenük megvan, amire valaha vágytak: békés családi környezet New Yorkban, egy jólnevelt fiú, kutyus és anyagi jólét. Csakhogy egy váratlan találkozás következtében felborul a családi idill, Connie és Edward házassága pedig darabokra… Több

Rendező: Adrian Lyne
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Franciaország
Premier (HU): 2002.08.01. | Netflix (2023.07.01.)

2021.11.26 Ildikó Bacskai

A hűtlen (2002)

Zseniális dráma, az egyik nagy kedvencem, mert annyira életszagú, annyira "hétköznapi" a történet, Diane Lane és Richard Gere eszményien hozza a főszerepeket. Pontosan így képzelem a leírt eseményeket a való életben, ahogyan a vásznon jelen esetben megjelenítik. Finom, szinte észrevehetetlen filmzene keretezi a tragédiát és a felkavaró, őrületes érzelmeket. Nagyszerűen elkapva és lelassítva a jeleneteket, az ember teljesen át tudja élni a sóvárgást, a bűntudatot, a kétségbeesést. Mestermű.

2018.11.17 VvV

Napokra a hatása alá kerültem, engem nagyon elgondolkodtatott. Amiből kiindulunk az eléggé hétköznapi, de egy nem várt fordulat felborít mindent.

2019.08.16 Lonka

A féltékenység nagy úr. Meddig képes elmenni az ember. Megrázó film a témában.

2017.12.10 Greeta

Egy egyszerű kis viszonynak induló dolog amely tragédiába fullad. Vajon miért kezdett kapcsolatba a nő? Miért nem beszélt az érzéseiről a férjének?

2019.02.02 Timcsi

Elég jó film, annak ellenére hogy a története nem túl különleges és az alakítások sem túl emlékezetesek, mégis egy olyan film ami még néhány napig az emlékezetedbe vésődik.

Claude Chabrol A hűtlen feleség című klasszikusának filmes feldolgozása.Szerző: mamiéstöti2