A kaptár: Túlvilág

A kaptár: Túlvilág

Resident Evil: Afterlife
Harper
Milla Jovovich

A T-vírus, amely egy titkos föld alatti laboratóriumból szabadult el, az emberiség nagy részét vérengző zombivá változtatta. Alice (Milla Jovovich) továbbra is túlélők után kutat, hogy biztonságba helyezze őket. Ezúttal Alaszkába megy, ahol találkozik egy régi barátjával, Claire-rel (Ali… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2010.09.10.
Több

2023.08.11 Harper

Az egyik legjobb Kaptár rész

A legelső Kaptár film 2002-es bemutatásakor a franchise rajongója lettem, és azóta az összes részt megnéztem (mindegyiket többször is). Eddig 7 rész készült, ezek között a 2010-es negyedik epizód, a Túlvilág az egyik legjobb. A három legjobb alakítást szerintem: Milla Jovovich, Ali Larter és Wentworth Miller nyújtja. Ami nagyon tetszik ebben a részben, az az ostrom téma a kis csapat által birtokolt toronyházban. Látványos az egész kialakítása, és nekem érdekesek az óriás zombik is a hatalmas pörölyökkel. Az egyik legjobb jelenetben ezekkel küzd belassítva a két csaj: Jovovich és Larter. Jók a karakterek, tetszik, hogy Wentworth Miller alakját titokzatosság lengi körül. Ebben a részben is hihetőek a zombik, a víz alatti úszás velük újdonság kicsit. Sajnos a film utolsó negyedében a helyszín átkerül egy hajóra, ott már nem annyira jó az egész. A legvége sem akkora durranás, de a film egészét nézve nagyon tetszett. Ez az utolsó színvonalas epizód, az ötödik, hatodik és hetedik (Kaya Scodelárióval) meg sem közelítik. 85%.

Anderson filmje nagyon közepesre sikerült. A történet maga is közepes, és sajnos a kivitelezés is az lett... Milla Jovovich és Wentworth Miller azért jól hozta a karaktereket, de nagyjából ennyi a pozitívum.

2017.10.01 indingo

Hozta az elvárhatót, de bennem nem indított meg semmit. A karakterek nem voltak eléggé kidolgozva, de a látvány és egy két rég látott színész javított rajta valamicskét.

2017.10.25 Deku

Hibátlan lett és kikezdhetetlen. Én nagyon jól szórakoztam a film alatt. Ez a film teljesen rendben volt minden téren, fantasztikusan átadta azt a hangulatot, amit létre akart hozni.

2018.08.17 erahurka

Korrekt akció-horror, a széria talán második-harmadik legjobb darabja. A vége felé itt is elgurul a gyógyszer, de addig egész szépen tartja magát. És persze külön piros pont Wentworth Miller szökéses történetszálához :D

A filmben Alice két Smith and Wesson .60 Magnumot használ, ami a film gyártása alatt, a világ legnagyobb tűzerejű kézifegyvere volt!Szerző: respect the movies

A film 3D-re való konvertálása 20%-al növelte meg a film költségvetését, ami így végül 60 millió dollárnál állt meg!Szerző: respect the movies

A film pár szörnyet átemelt a 2009-es Biohazard 5. című számítógépes játékból ebbe a történetbe!Szerző: respect the movies

A filmet eredetileg Toronto egyik legnagyobb stúdiójában forgatták volna le, viszont egy nappal a forgatás megkezdése előtt a stúdió leégett!Szerző: respect the movies

(2017. 01. 31.)
Resident Evil Maraton – Túl a csúcson
Az ember azt hiheti, hogy egy sorozat negyedik részénél már nem érhetik túlságosan nagy meglepetések. Én is ezt hittem. A Resident Evil Cinematic Universe harmadik része után úgy éreztem, hogy most valami minimális fejlődés elindult a szériában, ám tíz perccel később kiderült, hogy ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. Több