Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

Tartalom

A jólelkű kovácsfiú, Will Turner (Orlando Bloom) elvei ellenére szövetkezik a Jack Sparrow (Johnny Depp) vezette kalózokkal, hogy megmentse gyermekkori szerelmét, Elizabeth Swant (Keira Knightley) a rettegett Barbossa kapitány  (Geoffrey Rush) elátkozott kalózhajójáról. A kovácsinasból lett tengerész génjeiben benne van a kalózkodás és kaland, azonban újdonsült barátjának nem csupán a lány visszaszerzésén jár az esze, hanem hajóját, a Fekete Gyöngyöt is meg akarja kaparintani, veszélybe sodorva ezzel a küldetést.
(Beke Gábor)

2016. 08. 01. 19:26

A kalandfilmek közül nekem ez a kedvenc sorozatom! imádom! Örök kedvenc marad! nem csalódtam a filmben..Érdemes megnézni :) :D

2016. 04. 25. 23:28

Legalább 100 csillagot adnék ennek a filmnek.Johnny Depp hatalmas nagy visszatérése Jack Sparoww ként.Főleg hogy a karakter kitalálása az ő érdeme.A forgatókönyv hibátlan a történetvezetéssel.A régmúlt idő világa, de mégus olyan mintha egy teljesen másik bolygó lenne.Hibátlan látványa van főleg a kalózok holdfénybe.A zene Hanstól legendásra sikerült.
Évente egyszer muszály megnézni.

2016. 08. 04. 10:37

Én erre a filmre azt tudnám mondani tökéletes mert, izgalmas, vicces, drámai, és jók a színészek. :D

Geoffrey Rush

Keira Knightley előtt olyan jelöltek voltak Elizabeth Swann szerepére, mint Jessica Alba, Amanda Bynes és Jaimie Alexander.

A film három fontosabb karaktere madarakhoz kapcsolódik: Jack Sparrow (sparrow = veréb); Elizabeth Swann (Swan = hattyú) és Will Turner (egykori híres ornitológus neve).

2002. augusztus 10-én a forgatásnak otthont adó stúdióban tűz ütött ki, amelynek következtében 350 ezer dolláros kár keletkezett. Öröm az ürömben viszont, hogy senki nem sérült meg.

Smoking Barrels: A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka
Bonyolult kalandok kigondolása helyett hagyta lélegezni karaktereit és hogy bámulatos tájai végezzék a világépítést - közben viszont rendkívüli tudatossággal is tartotta a gyeplőt. És ez ha nem is megfejthetetlen csoda, tényleg nagyon nehezen utánozható.

9/10