Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka

Tartalom

A jólelkű kovácsfiú, Will Turner (Orlando Bloom) elvei ellenére szövetkezik a Jack Sparrow (Johnny Depp) vezette kalózokkal, hogy megmentse gyermekkori szerelmét, Elizabeth Swant (Keira Knightley) a rettegett Barbossa kapitány  (Geoffrey Rush) elátkozott kalózhajójáról. A kovácsinasból lett tengerész génjeiben benne van a kalózkodás és kaland, azonban újdonsült barátjának nem csupán a lány visszaszerzésén jár az esze, hanem hajóját, a Fekete Gyöngyöt is meg akarja kaparintani, veszélybe sodorva ezzel a küldetést.
(Beke Gábor)

2016. 08. 01. 19:26

A kalandfilmek közül nekem ez a kedvenc sorozatom! imádom! Örök kedvenc marad! nem csalódtam a filmben..Érdemes megnézni :) :D

2016. 04. 25. 23:28

Legalább 100 csillagot adnék ennek a filmnek.Johnny Depp hatalmas nagy visszatérése Jack Sparoww ként.Főleg hogy a karakter kitalálása az ő érdeme.A forgatókönyv hibátlan a történetvezetéssel.A régmúlt idő világa, de mégus olyan mintha egy teljesen másik bolygó lenne.Hibátlan látványa van főleg a kalózok holdfénybe.A zene Hanstól legendásra sikerült.
Évente egyszer muszály megnézni.

2016. 08. 04. 10:37

Én erre a filmre azt tudnám mondani tökéletes mert, izgalmas, vicces, drámai, és jók a színészek. :D

Geoffrey Rush

Az első forgatókönyvet (még az 1990-es években) Steven Spielberg kezébe adták, s ő Bill Murray-t, Steve Martint vagy Robin Williamst képzelte el Jack Sparrow szerepére.

A kalóz szó mellett az alku volt a másik gyakran használt kifejezés a filmben. Összesen 15-ször mondták ki.

A forgatókönyv egy korai változatában Norrington megkérte Elisabeth kezét, ám a hölgy nemet mondott, s emiatt Norrington Barbossához csatlakozik. Ez végül azonban kikerült a végső változatból.

Smoking Barrels: A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka
Bonyolult kalandok kigondolása helyett hagyta lélegezni karaktereit és hogy bámulatos tájai végezzék a világépítést - közben viszont rendkívüli tudatossággal is tartotta a gyeplőt. És ez ha nem is megfejthetetlen csoda, tényleg nagyon nehezen utánozható.

9/10