A keresztapa II

The Godfather: Part II

2022.11.21 Gyorvik

Hát igen, ez a hideg halál maga, Buddha és Krisztus tökéletes inverze. Bár a film koherens, de két eltérő időperiódusban játszódó szakaszt foglal magában, mégis az első rész folytatása szolgáltatja a fő csapásirányt. Tulajdonképpen mindent feltenni e... Több

Coppola és Rota. Két korszakos zseni. A második rész sem hoz szégyent az első epizódra... De Niro és Al Pacino brillíroznak. Korhű gengszter- és kultfilm. Mindenkinek ajánlott!ű.

2017.07.08 Deku

Al Pacino és De Niro két feledhetetlen és frenetikus színész akik itt ebben a filmben és magában ebben a részben is kiválót alkotnak. A néző teljesen beletudja élni magát és ez teszi olyan tökéletessé ezt a filmet.

2019.01.22 indingo

A keresztapát láttad hát nem lehet kihagyni a második részt sem. Önállóan is megállja a helyét és nem elhanyagolható, hogy folytatódik a Corleone család története, sőt az előzményekről is képet kapunk. A rendező sem számított ilyen sikerre hiszen Oszkár díjat kapott.

2018.07.20 Norbert93

Az első résszel egyetemben HIBÁTLAN film. De Niro pedig külön említést érdemel a fiatal Vito Corleone szerepében.

2021.03.30 moviemafia

Vito Corleone hagyatéka

A Keresztapa második része tulajdonképpen két filmet rejt magában. Az egyik felében Michael Corleone az apjától örökölt bűnszervezet vezetésének nehézségeit láthatjuk, míg a másikban magának a családfőnek – Vito Corlenénak – az élettörténetébe nyerhetünk bepillantást. A trilógia második felvonása is legalább olyan jó, mint az első, itt is igazi olasz, igazi maffiahangulatban játszódik a történet teljes egésze. Egyértelműen alapmű minden ember számára, aki kicsit is érdeklődik a maffiakultúra iránt.

2017.02.06 MMcFly2015

Nem éri fel az első rész szintjét, de még mindig kifogástalan filmet kapunk. Belekötni nem lehet, legalábbis nem érdemes. Számomra ami zseniális megoldás, az, hogy a Keresztapa II egyben előzményfilm és folytatása a Corleone család történetének. Ha e... Több

2015.06.17 Dodi

Megunhatatlan klasszikus. Izgalmas, kiváló színészekkel fűszerezve.

2019.03.26 MidoD7

Láttam már sokkal jobban kidolgozott filmet is. Végül azért nem bántam meg, hogy megnéztem, mert kellemes időtöltés volt, csak olyan nagy újdonságot nem nyújtott. Kikapcsolódásnak megteszi.

2018.07.30 czerik

Ahogy az első rész, ez is nagyon remek, hozza a tőle elvárhatót. Ajánlani tudom.

2015.02.09 Milanman

Ahogy az első rész, ez is megkerülhetetlen mestermű, csúcsteljesítmény, talán a filmtörténelem legjobb 2. része (a Birodalom visszavággal holtversenyben). Elődjéhez hasonlóan minden filmes szempontból tökéletes.

2021.08.04 stewie_griffin_2005

Ugyan az első rész jobban tetszett, meg az újdonság volt, ez is zseniális film. A színészi alakítások hibátlanok, a képi beállítás/hangulat is jó, a két történet párhuzamos bemutatása is tetszett. “Csak” 9/10-et adtam erre (az első 10/10).

2016.02.08 doroffee

Kicsit csalódás volt nekem az elsőhöz képest. Nekem nehéz volt hozzászoknom a kissé ritmustalan időbeli ugrásokhoz. Mintha két különböző film ment volna. Természetesen atól még ez is fantasztikus film, volt pár olyan szál, amely nagyon megérintett (pl. Frankie sorsa vagy Michael és Kay viszonyának alakulása).

2019.07.15 ZozArt89

Az első rész után szinte kötelező darab lett a folytatás és pont ugyanazt az eszméletlenül kellemes hangulatot képes hozni mint elődje. Egyértelműen siker díjas darab.