A királynő

A királynő

The Queen

Diana, az emberek hercegnője tragikus körülmények között életét veszti egy váratlan autóbalesetben. A királyi család úgy dönt, hogy nem nyilatkozik az ügyben. A nép értetlenül áll a nagy hallgatás előtt, a nemrég megválasztott Tony Blair (Michael Sheen) pedig igyekszik meggyőzni a királynőt (Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2007.01.18. | HBO Max (2022.07.04.)

2023.08.28 Ergit

Jól jelenítették meg az akkori eseményeket.

2016.04.16 Zsceeeka

Nagyon tetszett a film , A király beszédének megnézése után egyszerűen adta magát , hogy ezt is megnézzük . Nagyon tetszett , Hellen Mirren alakítása csodás , akkor is jó film , ha azért nem minden úgy történt, ahogyan bemutatják.

2015.10.18 Bimbi

tökéletesen hozza azt a hangulatot amit a témától elvártam. komoly, érdeklődést felkeltő dráma. a színészek alakítása profi meggyőző . Reális, magaval ragado történet .

2015.02.17 strauboli

Helen Mirren talán a legnagyobb ma élő színésznő, aki rengeteg féle karaktert hitelesen tud és akar eljátszani. A hűvös Erzsébet is remekül áll neki. (Akárcsak a metrózás :) )

2015.01.10 csenge

Nincs még egy film, amelyik ennél jobban, emberibben vagy szebben mutatná be a királyi udvart. Helen Mirren hibátlanul alakítja a királynőt, ami semmi esetre sem nevezhető egyszerű szerepnek. A történet attól lesz igazán érdekes, hogy a történelmet mutatja be. Stephen Frears remek munkát végzett.

Blair mögött az irodájában látható elektromos gitár utal a zenészmúltjára, mikor joghallgatójaként az Ugly Rumours nevű bandában játszott.Szerző: mrarizona

A királyi rezidencián játszódó jeleneteket 35 mm-es, míg a többit 16 mm-es filmre vették. Az előbbiek sokkal mozisabbak, színesebbek és élesebbek, míg utóbbiak tompábbak, egyszerűbbek.Szerző: ps

A legdrágább jelenet a skót vidéket pásztázó totál volt, amit helikopterből forgattak.Szerző: ps

Helen Mirren csupán 11 évvel fiatalabb az anyját alakító Sylvia Symstől, és csak 12 évvel idősebb a fiát alakító Alex Jenningstől.Szerző: ps