Videók

1585-ben a törökdúlta, vallonfosztogatta látrányi vidéken Oglu, a koppányi aga párviadalban fejét veszi Babocsai Gáspárnak. Egy év kemény vívólecke után a fiú, Babocsai László bosszút áll apja haláláért. Oglu tenger kincsével ráhagyja lányát, Dusmátát. A hozományra Kales vallon kapitánynak is fáj a foga. Orvul elfogatja Babocsait és Szahin, az új aga fia mellé záratja Bolondvár penészes börtönébe. De Bogics Márkó és Csomai kapitány álruhában kiszabadítja a foglyokat.

Rendező: Zsurzs Éva
Író: Fekete István
Forgatókönyvíró: Bencsik Imre, Zsurzs Éva
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1967.12.21.

2023.08.26 Ergit

Kifejezetten ifjaknak szóló film, de a felnőttek is kedvüket lelik benne! Bessenyei alakítása még plusz ízt ad a történéseknek!

Üsd vágd a kontyosát!

„Mi a csudát csinál ennyi ideig? Fürödik.” Hangozik el ez a zseniális mondat a filmben, többek között. A koppányi aga testamentuma nem több, mint egy kalandfilm, de annak nagyon jó. Igazi és hamisítatlan magyar virtus a végeken, akció, kaland, szere... Teljes kritika

2023.03.07 JRD

Röviden ennyit írnék (nem akarom leírni ugyanazt, amit előttem más már remekül megfogalmazott): azt hiszem, hiányoznak a mostani korból ezek a filmes adaptációk. Legyen szó az Egri csillagokról, az Aranyemberről, a Szegény gazdagokról vagy éppen A Pá... Több

2016.04.28 Cordelia Bennett

Némiképp eltér a könyvtől a történet, de izgalmas és romantikus, ahogy kell :) A magyar Dávid különös kalandjai csak akkor kezdődnek, miután legyőzi a török Góliátot.

A film Fekete István első regényéből készült.Szerző: Dorkateo

Az akkori NDK-ban 1971. 10. 25-én mutatták be a mozik a filmet, ezzel ellentétben Spanyolországban csak 1973-ban.Szerző: Archívum

Benkő Péter egyszer a Hogy volt?! című televíziós műsor egyik adásában mesélte, hogy a film végén a Mádi Szabó Gáborral való verekedéses jelenetnél valóban kifejezetten nagy ütéseket kapott a színművésztől, hiszen Mádi nem vehette fel a szemüvegét, és mivel rövidlátó volt, nem jól mérte fel a távolságokat.Szerző: Archívum

A filmet a Magyar Filmgyártó Vállalat készítette, a MOKÉP forgalmazta. Mozipremierje 1967. december 21-én volt. Az akkori Csehszlovákiában 1969. augusztus 29-én mutatták be.Szerző: Archívum

A film alapjául szolgáló Fekete István-regényt több ponton megváltoztatták.Szerző: Yosihiro

(2017. 01. 16.)
Szerethető és szórakoztató alkotás, amelyben benne van az a bizonyos plusz, ami miatt gyorsabban kezd dobogni a szív, felserken a kalandvágy, elalél a szív, nagyon sok évvel a forgatás után is. Nem váltja meg a világot ez a jó kis film, a saját műfajában viszont még ma is kiemelkedő színvonalat képvisel, kár lenne kihagyni az életünkből. Kalandra f... Több