A kör

A kör

Ringu

Reiko, a riporter unokahúga halála után hall először egy olyan videokazetta létezéséről, amelyet ha az ember megnéz, pontosan rá egy hétre meghal. Először nem hisz a szóbeszédnek, de amikor rájön arra, hogy unokahúga barátai, akikkel együtt nézte meg a lány a kazettát szintén meghaltak, nyomozni kezd. Ő is megnézi a videót, és közvetlenül utána furcsa dolgok történnek körülötte. Az idő rohamosan fogy, és Reiko volt férje segítségét kéri, hogy megfejtsék a gyilkos kazetta titkát.

Rendező: Hideo Nakata
Író: Kôji Suzuki
Forgatókönyvíró: Hiroshi Takahashi
Ország: Japán
Premier (HU): 2005.03.23.
Több

A kör  (2002)

2023.08.03 Jocpappa

Halvány gőzöm sincs, hogy került el ilyen sokáig a Japán változat. Nagyon-nagyon hosszú időn keresztül akárkit kérdeztél, hogy mondjon egy jó horrort, biztos, hogy A kört mondta. (Az amcsit.) Nem értettem, hogy miért, mert Nekem nem volt már akkor se... Több

2022.03.29 JRD

Nyomasztó, félelmetes és japán

Ez a film megmutatja, hogy a japán horrorok miért is jobbak, mint az amerikaiak. (Az amerikaiak sem véletlenül igyekeztek lekoppintani a sztorit, de valljuk be: közel sem sikerült olyan jóra, mint az eredeti.) Az egész film légköre baljós, nyomasztó. A néző folyamatosan "lelki terrorban" van tartva. Pedig nincsenek benne nagy filmes trükkök, sem pedig millió dolláros látványelemek. Csak hang, némi mozgáskultúra és baljós hangulat, no meg jó színészi játék. Számomra ez az etalon a horroroknál. De kinek mi jön be. Döntsd el magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Sokkal jobb,mint az amerikai változata,egyszerűen nyomasztóbb,sötétebb és félelmetesebb,szebb képi világgal,és jobban előadott sztorival.Az ázsiai színészek jobban tudják az érzelmeiket megmutatni a képernyőn keresztül.Ez pedig tökéletesen átjön,és fogyasztható.Gyengébb idegzetűeknek nagyon nem ajánlott.

2023.03.23 Kóborló

Az elátkozott videókazetta

Valahogy úgy voltam az ázsiai filmes felhozatallal, hogy még anno gyerekkoromban kimondottan kedveltem őket (mert hát ki nem kedvelte – főleg az idő tájt – Jackie Chan karatés bohóckodásait), de ahogy teltek az évek, úgy veszett a múlt ködébe fiatalk... Teljes kritika

2018.05.29 BoBamburg

Hozza a japán horroroktól elvárható minőséget. Mivel az amcsit láttam elösször (nem is kevésszer és azt is szintén nagyon jó filmnek tartom), így sok újdonságot nem tartogatott a film, még ha apróbb változtatások voltak is (bár tény, hogy a japán ver... Több

Dél-Koreában nem mutathatták be a filmet, ezért egy japán és egy dél-koreai filmstúdió együttműködésével elkészítették a film remake-jét 1999-ben The Ring: Virus címen.Szerző: Kóborló

Hiroshi Takahashi, a film forgatókönyvírója számos karakter nemét megváltoztatta a regényhez képest.Szerző: Kóborló

A film elkészítése közel kilenc hónapig tartott.Szerző: Kóborló

Hideo Nakata, a film rendezője szinte egymaga teremtette elő a produkcióhoz szükséges 1,2 millió dollárt. Szerző: Kóborló

(2016. 12. 18.)
A körnek tehát emlékezetes alapötletén felül sok kiemelkedő vonása nincs, körítése pedig ahhoz sem elegendő, hogy ez a koncepció egy korrekt színvonalon evickéljen el. Horrorként kevés, kriminek pedig rettentő átgondolatlan és gyenge.
5/10 Több