A leleményes Hugo

A leleményes Hugo

Hugo
bambula

Sacha Baron Cohen

Egy árva kisfiú titokban egy párizsi vasútállomás falában lakik. Egy nem mindennapi kislány lesz segítségére, hogy megoldják a rejtélyt, mi az összefüggés nemrég elhunyt édesapja, az alatta lakó játékbolt-tulajdonos és egy szív alakú lakat között, aminek kulcsát egyelőre sehol nem… Több

Rendező: Martin Scorsese
Forgatókönyvíró: John Logan, Brian Selznick
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2012.03.01. | HBO Max (2022.02.03.)

2021.12.10 Artemisia

Az elfeledett filmrendező

Ha Stephen Hawking írhatott gyerekkönyvet, akkor Martin Scorsese is rendezhet családi filmet. A leleményes Hugo bármennyire is különbözik Scorsese korábbi munkáitól, magán hordozza a tőle elvárható minőséget, ugyanakkor saját műfajának összes szereth... Teljes kritika

2017.09.13 Deku

Ez a film igazán gyenge muzsika lett. Nem tudnám azt mondani rá, hogy nézd meg. Szerintem gyenge és semmitmondó lett a története ami mellett ott van az, hogy nem lettek a karakterek sem érdekesek.

2021.04.01 elekm90

Van egy különleges, varázslatos hangulata, Ben Kingsley és Sacha Baron Cohen jól hozzák a karakterüket. Értem én a tisztelgést Georges Meliés munkássága előtt. Mindezek ellenére sem tartozik Scorsese jobb filmjei közé, de egynek azért jó.

2019.05.26 Ms. Akárki

Nyomasztó alaptörténet rosszul kivitelezve. Nagyon unalmas lett szerintem. A látvány gyönyörű és a cél is, de szörnyű hogy mennyire félresiklott ez a film. A gyerekszínészek az egyetlen pozitívumai a filmnek és a zenéje.

2016.02.14 doroffee

Nagyon-nagyon jó gyerekfilm. A látvány valami fantasztikus, és a történet is nagyon kedves. Megható és csavaros egyben, és szájbarágás nélkül odavonz minket a történetbe, és nagyon hamar megkedvekteti a karaktereket.

A San Francisco Chronicle-től Peter Hartlaub a 2. legjobb filmként definiálta a Hugo-t a 2011-es filmek sorában. Szerző: Bogi87

Shawn Levy a The Oregonian-tól az első helyre listázta a filmet a 2011-es alkotások között.Szerző: Bogi87

A filmet mindenütt dicsérték, elismerték a színészek, és a rendező teljesítményéért, valamint a látványvilágát is.Szerző: Bogi87

Asa Butterfield öt díjat nyert a filmnek köszönhetően.Szerző: Bogi87