A mandzsúriai jelölt

A mandzsúriai jelölt

The Manchurian Candidate

Raymond Shaw úgy tér vissza a koreai háborúból, mint a legmagasabb kitüntetéssel kidekorált háborús hős. Egy őrjárat során hihetetlen hőstetteket vitt véghez, s bajtársai tanúvallomásai alapján rászolgált az érdemrendre. Több volt szakasztársának azonban… Több

Forgatókönyvíró: George Axelrod, John Frankenheimer
Premier: 1962.10.24.
Janet Leigh
Leslie Parrish
Angela Lansbury

2019.03.22 Filmbarbár

Kémfilmes beütésű dráma

Noha a film az IMDb-n elég magas pontszámot kapott (nem mellesleg több díjat is elnyert ez a produkció), és sok áradozó véleményt olvastam már vele kapcsolatban , jómagam inkább vegyes érzelmekkel álltam fel a megnézése után – immár második alkalomma... Teljes kritika

2015.06.02 Laci000

Nagyon rideg egy film. Érzékletes párbeszédek, emlékképek stb. által megismerjük a főszereplőt, hogy aztán megnézzük, hogyan pusztul el mindenki, aki körülötte van és minden, amiben hisz. És az álomképek jóvoltából teret kap némi visszafogott és keserű szürrealizmus is.

John Frankenheimer és az operatőr, Lionel Lindon sok esetben használt kézi kamerákat a forgatás során, hogy a jeleneteknek bizonytalan, dezorientált jelleget adjanak.Szerző: Filmbarbár

A film alapjául szolgáló regényben Mrs. Iselin és a fia között vérfertőző kapcsolat áll fenn, és még egy ágyjelenetük is van. A film készítői meg akarták hagyni ezt az elemet, de a minimálisra redukálták ennek ábrázolását egy anyai csók formájában.Szerző: Filmbarbár

A merénylet képsorait két részletben vették fel. Az egyik felét négy nap alatt forgatták le az üres Madison Square Gardenben, New Yorkban, Laurence Harvey itt az üres sorok között sétált. A jelenet második felét a Los Angeles-i Olympic Auditoriumban forgatták a színészekkel és statisztákkal együtt. A két felvételt később vágták össze, megteremtve azt az illúziót, mintha az eredeti helyszín lenne tele emberekkel.Szerző: Filmbarbár

Az agymosásos jelenet eleven lefestését, a merénylet jelenet kivitelezését, valamint a sajtótájékoztatós jelenetben a tévékamerák szerepeltetését John Frankenheimer ötlete alapján valósították meg.Szerző: Filmbarbár

A besúgó
Hol nézheted: SkyShowtime