A Mars szelleme

A Mars szelleme

Ghosts of Mars

2025: az emberiség egy része a Marsra költözött és óriási bányákat létesített. Melanie Ballard rendőrhadnagy és csapata egy igen veszélyes bűnöző, a Pusztítóként emlegetett James Williams nyomába ered, ám hamarosan még rettenetesebb ellenféllel kell szembenéznie: egy lemészárolt Mars-béli hadsereg szellemkatonái megszállják a földről érkezettek testét, hogy új alakban harcoljanak birodalmuk, a Mars bolygó visszafoglalásáért.

Premier (HU): 2001.11.29.

2023.11.01 Morpheus

Szokatlanul gyenge Carpenter-film

Sci-fi akciófilmek után kutatva bukkantam erre a több mint 20 éves filmre, melyet eddig valahogyan mindig elkerültem. Elhatároztam, hogy most bepótolom a hiányosságot arra jutva, hogy a sok sztár és Carpenter neve garanciát nyújtanak a sikerre. Tévedtem sajnos. A Mars szelleme nagyon gyenge film látványban és tartalomban egyaránt. Hiába szerepel benne Jason Statham, Ice Cube és a bombázó Natasha Henstridge, mindannyian nagyon gyengék. Az alaptörténet jól indul, de rögtön az elején elrontják azzal, hogy a Marson olyan állapotok vannak, mint a Földön: lélegezhető levegő, ugyanakkora gravitáció és hőmérséklet... stb. Aztán jönnek a rejtélyek, a gagyi kivitelezésű rengeteg scene. Az egész olyan, mint egy elsőfilmes egyetemista vizsgafilmje 100 dollárból elkészítve egy szoba-stúdióban. Meglepetést okozott számomra, hogy ennyire gyenge. Pedig Carpenter tud filmeket csinálni, erre bizonyíték az 1978-as Halloween vagy a Menekülés New Yorkból, a Menekülés Los Angelesből... stb. Értékelésem tehát maximum két csillag. Sajnos.

2023.01.19 JRD

Egyik nagy csalódásom

Hiába a Carpenter-filmek iránti imádatom, ez a film gyenge lett. Amikor megláttam, hogy John Carpenter neve ott fityeg, azt mondtam, „Hűha, megint jól fogunk szórakozni!” Hát nem. Amolyan egyszer megnézhető film, de hiányzik belőle a carpenteresség. De ne hallgass rám! Nézd meg, és majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2023.10.09 Jocpappa

10/5

Szintén trashmaratonon néztük, 12 filmes lista 5. tétele volt, tehát még viszonylag frissek voltunk. Nem okozott csalódást, mert tudtuk, hogy a kétezres évek elejének RTL Klubos akció-horror szintjére kell számítani. Egész jól szórakoztunk, a végére beinduló darálás a csépelős metálzenére már kifejezetten parádés volt. Ice Cube-on pedig mindig ordítva röhögök, akármiben is meglátom. Valószínűleg minden idők legcringe-ebb médiaszemélyisége. Carpenter óriási rejtély számomra: Egyszer lefekteti a világ legnagyobb horror alapköveit és klasszikusait (A dolog, Halloween, A köd), máskor meg ilyen B filmnek is nehezen értelmezhető gagyiságokat hoz össze. Hogy fér meg egymás mellett ennyi borzalmas és kiváló filmje? Mindenesetre mélységesen tisztelem az embert és a munkásságát!

2022.11.09 Kóborló

A rosszul sikerült 13-as bányaváros ostroma

Mind oly sok horrorfilmes rajongó, én is imádom John Carpenter filmjeit, így a napokban arra gondoltam, mi lenne, ha újranézném azt a filmjét, ami kettétörte Mr. Carpenter karrierjét (vagyis rendezőileg szinte biztosan), azaz A Mars szellemét. Lássuk... Teljes kritika

Sajnos semmilyen szinten nem sikerült jól megcsinálniCarpenternek a filmet.Lagymatag,unalmas,és klisés,hogy közhelyeket pufogtassak kissé.Sem az akció jelenetek nem voltak kidolgozva,sem a szereplő válogatás sem sikerült.A maszkok lettek talán a legjobbak az egészben.

A film felvételeit 2000. augusztus 8-án kezdték meg és 2000. október 31-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A film szereplői és a rendező többször is összeszólalkoztak a forgatások alatt, ugyanis a szereplőknek megterhelő volt az, hogy a rendező mindig csak éjjel volt hajlandó forgatni.Szerző: Kóborló

Egyes pletykák szerint az eredeti forgatókönyvben az Ice Cube által alakított Pusztítót Snake Plisskennek hívták volna (ő volt John Carpenter egyik kultikus karaktere az 1981-es Menekülés New Yorkból és az 1996-os Menekülés Los Angelesből filmekben). Csakhogy a karakter jogait a Paramount stúdiónál voltak, és ők nem engedélyezték azt, hogy felhasználják eme karaktert ebben a filmben. Szerző: Kóborló

A forgatást egy teljes hétre le kellett állítani, mert a főszereplőt alakító Natasha Henstridge lebetegedett. A pletykák szerint idegi fáradsága volt, ugyanis két filmet készített egyszerre, és nem bírta az ezzel járó megterhelést.Szerző: Kóborló