A maszk

The Mask

2024.02.18 Schumy1

Anno kedvencem volt, de szórakoztató a mai napig.

2021.07.28 Laca//Ho/rr/oR//

Gyerekkorunk kedvenc zöld pasasa a mai napig vicces

Gyerekkorom egyik kedvenc vígjátéka volt, és szerintem a legjobb választás volt a főszerepre Jim Carrey személye. Ekkortájt nagyon kapós volt az akkor 30-as éveiben járó kanadai humorista. Nem is hazudtolta meg magát, Carrey nagyon alakított Stanley Ipkiss szerepében, és már akkor gyönyörű volt a másik főszereplő, Cameron Diaz, akinek ez volt az igazán nagy ugródeszka. A forgatókönyv is hű maradt a képregényhez, valamint a rajzfilmsorozathoz, és jó volt látni, mennyi poént vettek át ezekből a tartalmakból, jól megvalósították ezt az egészet 94-ben. Minden korosztálynak merem ajánlani, egy igazán vicces és jól teletűzdelt jelenetekkel ellátott családi vígjátékfilm lett belőle, ami a mai napig bátran megállja a helyét.

Jim Carrey miatt adtam három csillagot. Egyszerű kis film, a zenék rendben vannak, és nézhetőek, vállalhatóak még ma is a trükkök. Borongós napokra kiváló.

2019.07.30 indingo

Mese habbal. Gyerekként kedveltem ezt a filmet, sok derűs percet okozott. Pár évente azért még most is megnézem, a humora ma is jó.

2023.08.09 JRD

3,5*

Egyik nagy kedvenc. A Maszk... kicsit gonosz. Kicsit öntörvényű. Kicsit szexista. Kicsit ilyen, kicsit olyan. És ki más lehetett volna a képregény-adaptáció élőszereplős megszemélyesítője, mint Jim Carrey, a gumiarcú komikus (aki azért a film óta már bizonyította, hogy fantasztikus drámai színész is). Főhősünk, Stanley Ipkiss egy visszahúzódó, félénk baktisztviselő, akihez egyszer csak betoppan álmai nője. Amikor pedig rátalál (vagy megtalálja őt) Loki istenség maszkja, akkor főhősünk legmélyebben gyökerező jellemvonásai erősödnek fel, és ezáltal rászabadul Edge Cityre a zöld arcú „ámokfutás”. Maszk viselkedése és rajzfilmszerű változásai garantáltan jó szórakozást nyújtanak azoknak, akik megnézik ezt az 1994-ben készült filmet. A film hatalmas sikert aratott, így nem csoda, ha előrukkoltak a folytatással is. Eredetileg úgy volt, hogy Carrey játssza majd ott is a vele szinte összenőtt Maszk szerepét, de végül nem így történt. És A Maszk 2. – A Maszk fia hatalmas bukás lett. Mondjuk, ebben az esetben jogosan is. Egy bizonyos. Jim Carrey és Cameron Diaz ezzel a filmmel megalapozták hírnevüket. Érdemes megnézni. Kikapcsolódásnak, szórakozásnak pont megfelel. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2017.07.10 Deku

Ez a mai napig unhatatlan, egy igazi klasszikus Jim Carrey-től. Szerintem nagyon vicces és szórakoztató a története. Kissé arról szól szerintem, hogy milyen lenne ha elengednénk titkos énünket.

2016.12.04 HercegPeter

Egy jópofa, vicces kis vígjáték. Ha véletlenül rábukkanok a tévében biztos megnézem. Jim Carrey egyik legjobb filmje szerintem. Annak idején nagyon sokszor láttam, de még most sem unalmas.

2020.12.13 Crystaldeer

Gyerekkorunk kedvenc fantasy filmje

A szomszéd haverok kedvenc filmje volt, így irány volt a téka, és nem tudom megszámolni, hányszor kölcsönöztük ki, míg végül elsők között meglett dvd-n is. Bár persze voltak benne olyan jelenetek, amik nem 8-9 éves srácoknak valók, de szerintem rendkívül szórakoztató volt a 90-es évek elején, és persze nem más varázsolt el minket sem, mint a bizonyos maszk, amit viselve te lehetsz a szuperhős. Jim Carry valóban nagyot alakított ebben a filmben. Mint mások is említettek, hogy ez tényleg a "sose lehet megunni" kategória, és akár évtizedekkel később visszanézve is ugyanazt az élményt adja vissza. Akinek esetleg még kimaradt, és szereti az akció/krimi/ fantasy filmeket, annak ajánlom bátran.

2015.05.05 ZeroHero

kiskoromban mennyit néztem ezt a filmet, pedig semmit nem értettem belőle.:) Akkor is tetszett, most is tetszik és szerintem sose fogom megunni! Minden jó benne; a történet, a zene, a szereplők, a viccek. 10/10 :)

2020.08.22 dailyfilmsan

Gyerekként odáig voltam a rajzfilmért, és a filmes verziója is jó szerintem. Meséből filmet pedig azért jó csinálni, mert túlzásokba lehet esni. Itt is megvoltak ezek a túlzások, de jól álltak a filmnek. Ahogyan Jim Carry stílusa is.

2023.08.14 Erik Csok

Jim Carrey kissé fantasys, de nagyon vicces filmje!

Szerintem ez a film Jim Carrey egyik legjobbja! Legalábbis nekem nagyon ott van a szeren. Nem csak azért, mert a film is nagyon rendben van, hanem azért is, mert szerintem Jim Carrey egyik legnagyobb alakítása itt van. 94-ben készült, amikor nagyon sok jó film jött ki, sőt ebben az évben Carrey is ezen kívül még két remek vígjátékot szállított el nekünk, a Dumb és Dumber és az Ace Ventura személyében. A CGI szerintem nagyon jó, pedig ilyenkor még nem igazán használták, de itt tényleg megállja a helyét, én úgy gondolom. A történt is érdekes, és nagyon vicces is, mint azt már megszokhattuk a Carrey filmektől. Szóval, nem tudom, van-e olyan, aki még nem látta, de ha mégis, az gyorsan pótolja, mert nagyon jó kis film!

2018.03.26 szaka123

Gyerekkorom egyik kedvence filmje. Nem mondom, hogy mai szemmel is megállja a helyét, de érdemes lehet megnézetni a gyerekekkel, hogy lássanak ilyet is! Jim Carrey hozza formáját, ismét!

2019.07.30 Szilonka

Kicsit beteg film, a misztikus vonal elég jó benne. A történet kellően humoros, és sok minden történik benne.

2017.07.10 MP170506

Sajnos számomra ez a film már nagyon sok. Valamiért nekem nem jön át Jim Carrey vicceskedése, túlságosan erőltetett...